• |
ide | kryesore

Rama me gjuhën jashtë/ Çfarë janë broshurat që surprizuan qytetarët sot në mëngjes (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Këtë muaj mos harroni të kurseni. Falë Edi Ramës secili duhet të paguajë 400 euro për Bechettin.” Kështu shkruhej në fletushka të shpërndara nëpër Tiranë, ku mesazhit i bashkangjitej fytyra e Ramës me gjuhën jashtë në parlament.


Kjo lëvizje në dukje e opozitës vjen si metodë për të ndërgjegjësuar shqiptarët se nga taksat e tyre do ti paguhen 109 milionë euro biznesmenit italian, Bechetti. Ish pronari i Agon Channel fitoi gjyqin ndërkombëtar ndaj vendit tonë, pasi akuzonte autoritetet se mbyllën në mënyrë arbitrare televizionin e tij. Opozita e ka quajtur luftë personale të Ramës me biznesmenin këtë përplasje, dhe kjo do ti kushtojë shumë çdo shqiptari. ©Lapsi.al


16 Comments

 1. Imagjino ne cfare katastrofe jemi kur themi qe shpetimi do jete luli edhe mona. Ktu mund te kuptosh ca deshtimi historik eshte kjo qeveri e kto rilandas qe ka mbrapa

 2. Debatikasit e PD jane gjithmone vigjilent. Po per trenin elektrik qe anuloi Berisha qe paguam 40 milion dollare nga taksat tona perse nuk e beni nje si kjo por me te bukur. Nuk po flasim per abuzimet e tjera kur PD ishte ne pushtet. Plehra qe ju kane shterur idete dhe jeni kthyer ne aksione komuniste. Sa te jete kjo klase e qelbur politike ky popull nuk ka per ta ngritur koken ndonjehere.

  1. Djemte e bashkuar, antare te ideve komuniste te shkon ty i paemer i ores 10:55 per te vetmen arsye se krahason 40 milione usd me 110 milione euro. Ata qe i bashkoheshin komunisteve ishin pjesa me injorante e shoqerise dhe komunizmi fitoi ne vendet me te prapambetura, Edhe ti si kokrra e injorantit veshgjate, shume i ngjashem me nje numer te madh deputetesh ne parlament, te duken 40 milione dollare me teper se 110 milione euro. Dihet qe ju komunistet jeni fare e keqe dhe injorante, po kaq analfabete jeni sa te mos dalloni diferencen ndermjet 40 milione dollareve dhe 110 milione eurove?! Apo mos te ka hyre virusi ne trup dhe nuk arrin te kuptosh asgje. Jane hapur fjale qe ne bodrumet nga ku shkruani, covidi eshte perhapur ne menyre masive. Ne fund te fundit edhe po te hoqi nga nga kjo bote, askujt nuk do t’i vije keq. Shefat e tu do kursejne nje sufllaqe dhe do e ndajne me njeri tjetrin, njerezit do thone nje qelbesire e kuqe me pak, ndersa familja yte do marre nje flete lavderimi me motivacionin “I rene ne krye te detyres ” te cilen do e varin ne mur poshte fotografise tende.

  2. O koqe rilindase nuk ishin 40 por 12 milion dollare. Kaq u denua Shqiperia nga gjykata e arbitrazhit ne Rome. Edhe nuk e di a u paguan apo jo. Por per ate kontrate skandaloze pyet Spartak Pocin e PS-se qe e firmosi dhe i beri bajgen mbi te.

   1. Qe je koqe me i-phone kjo duket kur dallon 40 me te vogel se 100 dhe nuk dallon krimin qe eshte po i njejte pavarasisht vlerave absolute apo relative. Keshtu ndodh kur vazhdoni te mbani vrasesa te pagjykuar ne partine tuaj te mbushur me komuniste dhe spiune qe nga Berisha i pari. Sa per sufllaqe me duket prandaj dhe e doni pushtetin qe ta nderroni nga me pule, ne sufflaqe me mish derri.

 3. YMER GELBAZA CARLO BOLJA KOL SALLAKU DHE BSTON HAXHIU ZAGARET E TREDHUR NGA EDI RAMA DHE ORGANIZATA thotë:

  IMAGJINOJE SE SA MILIONA £ EURO JUA KA DHENE EDI RAMA ,CARLO BOLES DHE YMER GELBAZA KELLIRES,DHE BATON HAXHIUT

 4. Kjo eshte foto ku ka dale me bukur km shqiptar. Kjo foto tregon qarte se kush e drejton kete vend dhe sa tu kane ata qe i shkojne pas

 5. Plera te Ripjerdhjes mos mendoni se po iku ky gerdalla matuf , plak i pjerdhur Edvin mashtruesi, hajduti me fame boterore behet nami eee🙈🤣jo jo ore te mjere qeverri me te poshter se ka cene ky matuf s ja pas dhe s do ket ky popull . Ky i pjerdhur e futi vendin ne borgjin me te madh qe kemi pare ndonje here, plus ja nxiu imazhin vendit qe don vite te kethehet per se mbari ky lloj imazhi te ketije gedalle matuf plak i zgjebosur.

 6. Kjo eshte tradite e krijuar nga qeveria Majko, ju kujtohet taksa per rrugen e kombit mbi 55 milion dollare te mbledhura nga taksapaguesit shqiptare dhe i ben makina per qeveritaret e asaj kohe. Sic duket Helidoni ka shpenzuar pa hesap ne keto para!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu