• |
ide | kryesore

Ndryshimet kushtetuese, BE “shuplakë” Ramës: Po vë në rrezik integrimin e vendit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e Komisionit Europian Ana Pisonero u rreshtua në krah të atyre që i kërkojnë kryeministrit Edi Rama që të mos ndryshojë Kushtetutën në mënyrë të njënanshme.

“Është thelbesore që marrëveshja e 5 qershorit per reformen zgjedhore te ruhet, duke marrë parasysh domosdoshmërinë e përmbushjes së rekomandimeve të OSBE/ODIHR, një kusht i vendosur nga Këshilli marsin e kaluar para Mbledhjes së parë Ndërqeveritare.


Çdo ndryshim legjislativ shtesë nuk duhet të rrezikojë qëllimin kryesor”-shkoi ajo në Twitter. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. Po cfare shuplake more aman. Kane hall mos fillon opozita prape me molotov dhe ju prish axhenden problematike me covidin.

  1. Cfare shuplake ?

   ;;;; duke marrë parasysh domosdoshmërinë e përmbushjes së rekomandimeve të OSBE/ODIHR, një kusht i vendosur nga Këshilli marsin e kaluar para Mbledhjes së parë Ndërqeveritare;;;;

   Me duket se eshte shuplake per PDn kjo se kerkesa kryesore e OSBE/ODHIR ishte depolitizimi i sistemit zgjedhor.

   Marveshja e 5 qershorit nuk pasqyron vetem 3 pika nga 8 qe kerkon OSBE/ODIHR .

 2. Rama e di se çfaredo qe te bej negociatat nuk i hapen sepse eshte i korruptuar dhe i kapur. Prandaj me ndryshimet kushtetuese ruan pushtetin e tij personal dhe instalon regjimin.

 3. Duhet te keni veshet ne vend, e trurin ne funksion te atyre qe po na thone ero atllantiket e te mos ia dridhni sic e keni dredhur me te gjitha menyrat, por ju ore rrace internacionalistesh, e aspak kombetare, po shkatrroni te tere mundimin e partive qe jane munduar e kane arritur deri ne cak te futjes ne europe. Kurse sot kemi carcafet me kerkesa, qe tregojne dobesine e veprimit demokratik te ketij pushteti mashtruesish.Ne vijesine politike te tyre, gjate 30 vjeteve, pote hapen arshivat, do shihni se si kane vepruar per bashkimin me europen, e futjen ne NATO..Andaj, kjo rrace Ramin jane, e kulisheve qe ka organizuar si organizate banditesh me te tera te zezat, sot po loton me lote krokodili se gjoja mundohet per ta futur vendin ne europe.Keto paralajmerime te europes, apo gjermanise, nuk jane ne ere, por jane sinjal qe kush shkel ligjet demokratike, e presin pasoja qe nuk do permiresohen edhe per 10 vjet te tjera..Idioti e ka rregulluar ekonomine e tija me ato qe ia kane thene e s;terthene, se si i ka vene parate e pasurite, kurse populli, biles edhe keta qyrravecet qe e perkrahin momentalisht, neser do behen pishman per ate qe kane bere.Vendi ka nevoje per nje rrevolucion te ri demokratik nen mbikqyrien e vezhgimin ne drejtim nga super fuqite perendimore qe jane shume, shume perpara ne ligjet demokratike, e atehere do mund te arrijme synimet e viteve 90.

 4. Por, Lulzim Basha nuk ka deklaruar asnjë kontratë qiraje dhe asnjë shpenzim për koston e banimit në shtëpinë e re gjatë vitit 2019, në dokumentin e pasurisë për këtë vit. Nga verifikimi i deklaratës së pasurisë së firmosur nga Lulzim Basha, nuk rezulton asnjë e dhënë mbi shpenzimet financiare për banim për vitin që kaloi. Nga ana tjetër, në 28 tetor të 2019, Partia Demokratike deklaroi përmes një njoftimi zyrtar se “Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e z. Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banese me qira…”.Ja o xixa e zigur lepirsat ekselent te bythes se salihut tani te luluqes lexoni kete qe ta kuptoni kujt Po ja lepini bythen prej vitesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu