• |
ide | kryesore

Ndryshimet kushtetuese, Presidenca i përgjigjet Ramës: Në referendume fiton populli. Mos kini frikë!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në lidhje me ndryshimet kushtetuese, vjen një kundërpërgjigje nga Presidenca.

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi përmes një mesazhi në ‘Facebook’ shtron pyetjen se pse Rama ka kaq frikë nga populli. Po ashtu ai ndalet tek referendumi, ndërsa shton se dhe atë do ta fitojë sërish populli për herë të tretë.


Rama reagon pas deklaratës së Presidentit Meta 

REAGIMI I BLUSHIT
PSE KAQ FRIKË NGA POPULLI?
Në Shqipëri kanë ndodhur DY REFERENDUME dhe në të dyja herët ka fituar POPULLI.
Padyshim edhe REFERENDUMIN E TRETË DO TA FITOJË POPULLI.

Sepse në Republikën e Shqipërisë, SOVRANITETI I PËRKET POPULLIT dhe vetëm atij.
MOS KINI FRIKË NGA POPULLI! 🇦🇱

9 Comments

    1. I fyer e i poshteruar dhe i paemer, je ti o mi i bodrumeve te pallatit te kongrseve, bashke me qente e tjere te rruges qe kuisni qe andej te paguar nga kryeqelbesira hajdute, e anti shqiptare ! Ptuuh mij haleshe !

  1. I fyer e i poshteruar dhe i paemer, je ti o mi i bodrumeve te pallatit te kongrseve, bashke me qente e tjere te rruges qe kuisni qe andej te paguar nga kryeqelbesira hajdute, e anti shqiptare ! Ptuuh mij haleshe !

  2. Pellazgjiket e bodrumeve ende ne rresht pas partive k…te tyre. Minj h….si gjithmon ilirjanet pa brek ne b….se dhe ato ja u kane marre. mortje..

  3. Por, Lulzim Basha nuk ka deklaruar asnjë kontratë qiraje dhe asnjë shpenzim për koston e banimit në shtëpinë e re gjatë vitit 2019, në dokumentin e pasurisë për këtë vit. Nga verifikimi i deklaratës së pasurisë së firmosur nga Lulzim Basha, nuk rezulton asnjë e dhënë mbi shpenzimet financiare për banim për vitin që kaloi. Nga ana tjetër, në 28 tetor të 2019, Partia Demokratike deklaroi përmes një njoftimi zyrtar se “Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e z. Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banese me qira…”.Ja o xixa e zigur lepirsat ekselent te bythes se salihut tani te luluqes lexoni kete qe ta kuptoni kujt Po ja lepini bythen prej vitesh

  4. Gruan dhe motren te dyja bashke ne nje minute mi dergo per gojoren,mamken veri dhembet pa ma dergo.Me kuptove o i -pa emer mavi .Ti nuk ke nevoje per breza se ty te kane shkerdhyer -rracen-qe kur ka lindur njerezimi ,fis kurvash dhe pederastesh i ke patur qe para eres tone,dhe keshtu do mbetesh po rrace kurvash dhe pederastesh deri sa rraca juaj te zhduket nga -pandemia-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu