• |
ide | kryesore

7 skafe dhe një helikopter i policisë po ndjekin gomonen në brigjet e Vlorës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një gomone e cila dyshohet se ka transportuar lende narkotike në brigjet e Italisë, po ndiqet aktualisht në afërsi të grykëderdhjes së Vlorës nga të paktën 7 mjete detare të policisë së shtetit. Ndërkohë në tokë ka një sërë makinash policie të cilat presin në bregdet gomonen.

Në ajër janë ngritur një helikopter si dhe një dron që po ndjek ngjarjen nga lartësia. Bëhet me dije paraprakisht se në ndjekjen e gomones, e gjatë rreth 11 metra dhe e pajisur me dy motorë të fuqishëm, është vënë dhe Guardia di Finanza. Gomonia është ndjekur që nga brigjet italiane.


Në përditësim…

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu