• |
ide | kryesore

Rama nuk tërhiqet: Do i bëjmë koalicionet si në Gjermani dhe Itali

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u mundua në një fjalim të gjatë nga foltorja e Kuvendit tu mbushë mendjen shqiptarëve (sepse atyre në sallë duket se ua ka mbushur) se si do të jenë koalicionet parazgjedhore me ndryshimet e ardhshme kushtetuese që ai këmbëngul t’i miratojë. Për këtë ai mori shembuj nga Gjermania dhe Italia ku sipas tij partitë në koalicion kanë një listë dhe kandidat të përbashkët për kryeministër.

“Ne po bëjmë atë që do Gjermania. Nuk do t’i ndalojmë koalicionet, por do i bëjmë si në Gjermani dhe çdo vend tjetër. Më sillni një shtet që i ka koalicionet si në Shqipëri. (ndërhyn Gjuzi nga vendi) Naltmadhni Italia i ka si do t’i bëjmë ne. Do ta bëjmë si Casa Della Liberta. Do bësh ti me ata të mbijetuarit e monarkisë” – u shpreh ai.


Heqja e koalicioneve parazgjedhore është kundërshtuar fort nga opozita e cila thotë e tashmë marrëveshja e 5 qershorit në Këshillin Politik ka rënë, por Rama vazhdon me të vetën.

“Ne nuk e grisim marrëveshjen e 5 qershorit. Është marrëveshje e qartë për të dhënë mesazhin që të gjithë janë pjesë e procesit” – tha Rama. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Per sociopatin Edvin Escobar D’Rama,gjenjshtra eshte normalitet!Diagnoza e Rames nga Mjeket psikiater
  mbas 6 vite terapi pa sukse,u percaktua si psikozë afektive,nje gjendje e çrregullt e mendjes qe rezulton në veshtiresi te dallimit te asaj qe eshte e vertete nga ajo qe nuk esht e vertete. Pasojat,sjelle asociale.

  1. Jo tani,por që para 20 vitesh nuk i beri derman mjekimi.6 vjet terapi nga neorologet më te mire
   shqiptare,por pa rezultat.Dhe kete te sëmurë psiqik(qe akuzoi Baba Kristaqin se i kishte palluar
   Gruan) me rrezikshmeri te larte per shoqerine,qe duhet te ishte izoluar me koh,e zgjodhen Minister,
   Kryetare Bashkie dhe Kryeminister!Edvin D’Rama eshte genjeshtare patalogjik.

 2. Rama e di se çfaredo qe te bej negociatat nuk i hapen sepse eshte i korruptuar dhe i kapur. Prandaj me ndryshimet kushtetuese ruan pushtetin e tij personal dhe instalon regjimin. I plas shume per BE atij, por ben gjasme sikur perpiqet, se ashtu duhet me be qe dhe sorosianet e BE-se qe jane ne tr fitojne ndonje euro me shume qyl.

 3. Ky palloshi dymetrosh që kërkon të bëjë krahasime me Gjermaninë e Italinë, a di të na thotë se pas Luftës së dytë botërore, ka pasur Gjermania apo Italia ndonjë ish ministër të mbrendshëm të Hitlerit apo Musolinit si kryetar parlamenti siç ka Shqipëria e vitit 2020 Gramozin apo mipin e Spiro Kolekës ?

 4. ore skizofren si permend ti gjermanine e vende te tjera te europes perendimore atje nuk ka kryeminuster si ti qe vetem genjen mashtron e vjedh vota .atje per nje rast te vogel japin doreheqie dhe jo si ty qe po con popullin ne vetvrasie

 5. PO TI PO PI TI RAMA JE RUS CFARE TE LIDHE TI ME GJERMANIN DHE ITALIN TI JE NJE SEKTE I KEQ MASKARA LIRO RRUGEN SHQIPTARVE TE INTEGROHEN SKE LINDUR VETEM PER PUSHTET TI NJE HAJDUT VATASH PARASHE LIRIE PASURIE VRIGJERIE PSIKOPAT DO TE PAGUASH. PER KETE QE BENI DHE ME FUSTAN NUK DO HIKESH DOT NGA SHQIPERIA TI MASKARA TE PRET LITARI BASHKE ME BURRAT E GRAVE E GRAT E BURRAVE BURRAT E BURRAVE APO GRAT E GRAVE NJE SEKTI KEQ TE TIPIT VELIA GRISELDA JOLEZA ……………

 6. Ne jemi vend sovran thote rama dhe ralfi po ku ishit para 10 korrikut mor qerratenj, ti dhi e zgjebosur do sovranitet dhe zbulon komplotin gjerman. Si na lane 50 vjet ne lene prap o ramalfi dhe nuk e rruajn fare si puna juaj roja e portes te bundestagu bene nga dy- tre cop ne mengjes esell. Kur te mbushet mendja se je i fort te ka hy preshi luzit ne bythe o ramalfi bythelepires. Mjer ky popull qe ju beson qe ju nuk pirdhni per gjermanin ju jeni bythcardit e turpit

 7. Te shikoje e degjoje sot edvin ramen tek bashkebisedonte nga foltorja e ish parlamentit me dordolecet e quajtur te opozites,te vinte per te vjellur,vrer biles !I thuri elozhe rudina hashashit,hajdarit qe iu kap e ema ne vjedhje,ralfit nje palomaskara i piste,murrizit lushnjar,i keqperdorur deri ne neverii e zefemer,athua e kane zene pasgardhi keqas,e ia bejne nga pas padeshire !Sot kulmi ishte burreria e Korab lumjanit nga kaleja e dodes or ti ?!Per ata qe e njohin kete rob pe vjen nga pakicat kombetare me bythqire nuk e ben nena !Rob prostitute,krejt!Gjynafqari edvin,ne ikje e degjenerim,i ngriti lart ca matufer e ca injorante qe zoti e di pse i mban ne kete toke ?!Iu tha si kalamajve se ata qe jane jashte u shajne ju,se jeni te miret e zotit prandaj e jo se jeni pa karakter e turpi i anes simbol te shqiptarit qe ka qene besa,burreria,fjala !Lere qe ku i njoh,monstra keto gjera !Nje paloço,frikacak,maskara,hajdut,legen,i paburre,intrigant,kurvar,i pabese,mashtrues,bandit,rrugaç,pervers e kriminel,keto jane mesepaku veset e edvin droges !!!

 8. Por, Lulzim Basha nuk ka deklaruar asnjë kontratë qiraje dhe asnjë shpenzim për koston e banimit në shtëpinë e re gjatë vitit 2019, në dokumentin e pasurisë për këtë vit. Nga verifikimi i deklaratës së pasurisë së firmosur nga Lulzim Basha, nuk rezulton asnjë e dhënë mbi shpenzimet financiare për banim për vitin që kaloi. Nga ana tjetër, në 28 tetor të 2019, Partia Demokratike deklaroi përmes një njoftimi zyrtar se “Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e z. Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banese me qira…”.Ja o xixa e zigur lepirsat ekselent te bythes se salihut tani te luluqes lexoni kete qe ta kuptoni kujt Po ja lepini bythen prej vitesh

 9. Kur nje shtet, ka ne krye nje LOLO politik, qe mbrapa ka te tera veset qe ia thote nje komentues, ,, c;duhet te thote populli, ose shqeto, a do kish ndonje popull qe pranon nje monster te tille? ,, Andaj, kur kemi perpara sjellesin e fatekeqesise kombetare, eshte e domosdoshme shporria e largimi deri ne skaijn me te larget te rruzullit, ose e fundit, tia bejne si Causheskut te RRumanise, rruge tjeter s;ka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu