• |
ide | kryesore

Rama reagon pas deklaratës së Presidentit Meta

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer pergjigje Presidentit Ilir Meta, i cili theksoi vetem pak me pare se ndryshimi i sistemit behet vetem me referendum.

Me nje shenim ne Twitter, Rama thekson se “Askund nuk bëhet referendum për këto çështje”.


Paralajmërimi i fortë i Metës: Nuk do ti njoh ndryshimet e njëanshme të Kushtetutës 

Reagimi i Rames

IM thotë ndryshimi i sistemit,heqja e koalicioneve,hapja e listave bëhen vetëm me referendum!Askund nuk bëhet referendum për këto çështje. Ndërsa këtu as sistemi s’do ndryshojë,as koalicionet s’do ndalohen,po listat do hapen nga Kuvendi i Shqipërisë me ligj, me zakon e me karton!

8 Comments

  1. Ne duruam 7 vite, do te durojme edhe 7 muaj, por, mos harro se, ne momentin kur te dallesh per here te fundit, nga derra e Kryeministrise, atehere, pergatitu mire per t’u perballur me; krimet, vjedhjet, poshtersite, maskaralleqet, qelbesirelleqet, pabesite, qe ke bere ne kurriz te ketij populli, drejtesia vonon por nuk harron.
   Aaa, mos te te genjej mendja, je i marrefund, s’ka me kush te te ndihmoj, eshte e kot, burgut dhe ndeshkimit, me te merituar, si shpeton dot, lodhesh kot, s’do te vlejne fare kapja e drejtesise, miliardat e € te vjedhura, oligarket, banditet me uniforme dhe pa uniforme, soros e dreq e shejtane, te gjithe keta, do te shumezohen me “0”, ne castin e spasem, ne dakikun e zi, kur te dallesh, per here te fundit, nga derra e jashtme e Kryeministrise!

 1. Po aneta do votoje apo do jete kuti votimi. Plaka e pafytyre ne 2013 bente rdhe spote duke deklaruar se Edi i saj i vogel donte vetem te miten e Shqiperise. Ptuuuuh race e mallkuar, jua shperblefte Zori brez pas brezi…

 2. I paemer 14:49,
  paske probleme serioze me gjuhen amtare! Mendoj se ke nevoje per te ndjekur nje kurs kualifikimi gjuhe qe me pas te maresh guximin per te shprehur qarte mendimin tend.

 3. Ne, duruam 7 vite, do te durojme edhe 7 muaj, por, mos harro se, ne momentin kur te dallesh per here te fundit, nga derra e Kryeministrise, atehere, pergatitu mire per t’u perballur me; krimet, vjedhjet, poshtersite, maskaralleqet, qelbesirelleqet, pabesite, qe ke bere ne kurriz te ketij populli, drejtesia vonon por nuk harron.
  Aaa, mos te te genjej mendja, je i marrefund, s’ka me kush te te ndihmoj, eshte e kot, burgut dhe ndeshkimit, me te merituar, si shpeton dot, lodhesh kot, s’do te vlejne fare kapja e drejtesise, miliardat e € te vjedhura, oligarket, banditet me uniforme dhe pa uniforme, soros e dreq e shejtane, te gjithe keta, do te shumezohen me “0”, ne castin e spasem, ne dakikun e zi, kur te dallesh, per here te fundit, nga derra e jashtme e Kryeministrise!

 4. Pyet Renzin si ndryshohet kushtetuta. Edhe ai u mburr se do ta ndryshonte dhe e hengri tollumin. Te pakten ai u tregua burre dhe dha doreheqjen pasi humbi ne referendum.

 5. Por, Lulzim Basha nuk ka deklaruar asnjë kontratë qiraje dhe asnjë shpenzim për koston e banimit në shtëpinë e re gjatë vitit 2019, në dokumentin e pasurisë për këtë vit. Nga verifikimi i deklaratës së pasurisë së firmosur nga Lulzim Basha, nuk rezulton asnjë e dhënë mbi shpenzimet financiare për banim për vitin që kaloi. Nga ana tjetër, në 28 tetor të 2019, Partia Demokratike deklaroi përmes një njoftimi zyrtar se “Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e z. Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banese me qira…”.Ja o xixa e zigur lepirsat ekselent te bythes se salihut tani te luluqes lexoni kete qe ta kuptoni kujt Po ja lepini bythen prej vitesh,qenkan mbledhur hajvanet shpellkaret cecenet per supen mos u zini ka per te tere o vemjet shoqerise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu