• |
ide | kryesore

E thotë edhe avokat Ngjela: Rama nuk fiton një mandat të tretë, në dhjetor do ketë ndryshime

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Avokati Spartak Ngjela, i njohur për mbështetjen ndaj kryeministrit Rama thotë se ky nuk mund të fitojë dot një mandat të tretë qeverisës për shkak të reformës anti-korrupsion. Në një intervistë në televizionin TVT, Ngjela theksoi se shenjat janë se në Shqipëri do të përzihen ujërat për shkak të reformës në drejtësi dhe shenjat do të dallohen në muajt dhjetor.


“Nuk besoj se mund të fitojë një mandat të tretë dhe kjo për shkak të SPAK. Do kemi eleminime figurash nga reforma anti-korrupsion. Kur të fillojë funksionimi i SPAK-ut, shumë nga këta nuk do i kesh në zgjedhjet e 2021, pasi do të jenë nën akuzë. Por, SPAK po pret Byronë Kombëtare të Hetimit. I gjithë ekipi i kësaj të fundit është duke u trajnuar në Amerikë dhe trajnohet me dosjet, kam të dhëna të plota, e korrupsionit. Cilët janë hetuesit, sipas ligjit shqiptar, ata duhet të jenë edhe me shtetësi shqiptare. Ata kanë dy shtetësi, amerikane dhe shqiptare”, – tha ai.


18 Comments

 1. Ky ka 4 vite qe pëllet “Reforma ne drejtësi” ! Pastaj thoshte,” do e shihni ju, sapo te ngrihet SPAKU”, spaku u ngrit dhe amali na polli nje mi! Tashi thote BKH-ja do bëjë namin!! Ja po e presim dhe BKH-ne, por kam mjaft dyshime!
  Ky thjeshtë ka kompoeksin e adhurimit te “dikujtë”, përpara ishte PPSH-ja, pastaj PD-ja, e tashi “ndërkombëtaret” nuk e kupton i gjori qe po sdeshe veten askush sdo të dojë! Ky flet drejt por vuan kompleksin e protagonizmit, beson verbërisht se Shqipëria jone (vrimë haleje) eshte kërthiza e gjeopolitikes se madhe botërore, kompleks ky qe e gjen shpjegimin te kokpleksi i inferioritetit, tipike e popujve postkomuniste te votes se tretë!

  1. Ky, derdimeni, burgaxhiu, pakarakter, eshte pjese e klanit llacifaci, te cilet prej 1912, kane shtene ne dore, me ndihmen e armiqve te perbetuar, te Shqiperise; Greqi, Serbi, Rusi dhe aleances sllavo-orthodokse, cdo intitucion te shtetit shqiptar, qe nga krijimi e deri me sot, me lenkat, kicot, simonat, palat, kocot, llambrat, fotot, themiet, prokopat etj. te byrose politike, me fatos nanot, pandelite, edvin kristaqat e sotem.
   Gorija imorale, ky coban-copan, endacak llacifac, pakomb e pa atdhe, qe nuk len njeri pamarre neper goje, e ka ne gjak tradhetine, ka spiunuar te jatin ne burg, ka tradhetuar cdo person qe e ka promovuar, mos harroni pergjimin qe i beri Berishes, kur ishte minister ne qeverine Berisha. Tani vetofrohet si poliagjent, i cia, fbi e dreqit e shejtanit

 2. YMER GELBAZA KELLIRA JA VENDOSUR TE MARTOHET ME BLEDI MANE..DHE FRED PEZA ME KOL SALLAKUN thotë:

  VETEM YMER GELBAZA KELLIRA ,KOL SALLAKU SKYPE ,CARLO BOLJA DHE BATON HAXHIU ENDE LEHIN DHE LEPIJN EDI RAMEN DHE ORGANIZATEN DUKE THENE SE ORGANIZATA E RILINDJES DO TE FITOJ NJE MANDAT TE 3

 3. Degjoni broçkulla qe vetem bejn tym. Qellimi i tyre eshte venia ne gjume, prit te presim se do na ndodhi mrekullia ne dhjetor. Perralla te sponsorizuara per devijimin e vemendjes nga problemet reale e te perditeshme.

 4. Ne Dhjetor e cove vella. Po lere nga Shtatori me mire. Po sa keni ju prit e ska e prit e ska dhe SPAK i pataksur merret me hajdutet e pulave.

 5. Nuk kam pare me plera se pleqte ketu. Gjith kellirat e botes kjo tok ti ket mbledhur vall? Te ikur nga trut komplet..

 6. Cdo gje qe ke thene asgje nuk ka dale. Kam frike se dhe kete here jo qe nuk do dal ashtu, por ti fusi nje treshe Luli , Likja dhe Ramavrius per inot te USA,BE, Murrizave, Hajdarve, Shqiptareve dhe per inatin tend e per qejfin e tyre.

  Se keshtu e ka politika Tak, nuk o loj e drejte, nuk o loje e ndershme, nuk eshte shahu edhe pse duket e tille. Politika o loje e piset qe dijne ta luajne vetem zhulsa.

  Prandaj cdo gje qe ke thene asgje nuk ka dale, Je Oracle i paparashikuar, me vonesa e mungesa. Me mire mos parashiko apo parandje ne publik se u bere karagjoz.

 7. Por çfarë mendonte Basha pak kohë më parë për listat e hapura në takim me studenta, teksa i thotë atyre se “ka ide të vlefshme, si për shembull listat e hapura, që qytetarët të mos votojnë thjesht siglën e partisë, por edhe kandidatin që preferojnë“.

  10 shpellkare duke share njeriun qe vetem librat qe ka lexuar bejne me shume dite se keta kane jetuar ju more morracake shpellkare cecene shurranjose skiftere xhepash qe salihu ju krijoje ne laboratoret serb te vicidolit shani nje njeri te ditur nje njeri qe e beri enverin salihun te flasin me vete gjate perplasjeve te tyre,ju te mjeret e ketij vendi si analfabet funksional ju qe aty ku hani Dhisni mbylleni gojen ju qifshin serbet pragun e shtepise

 8. Lulzim Basha i shmanget përballjes fizike me Edi Ramën, si djalli temjanit. Që nga atëherë kur mori drejtimin e gjysmës së qeverisë dhe institucioneve kryesore kushtetuese të vendit, Kryetari i opozitës as nuk takohet, as nuk ulet, as nuk është më i pranishëm në asnjë ambjent tjetër brenda dhe jashtë Shqipërisë, në të cilën është edhe Kryeministri Edi Rama.

  Çtë jetë e gjitha kjo shmangie nga takimet, nga përballja, nga ballafaqimi sy më sy me kundërshtarin politik? A thua të jetë frikë? A thua të jetë druajtje? A thua të jetë sjellje e diktuar nga një kompleks faji? Apo një pamundësi e diktuar nga rrethanat personale politike, të cilat e bëjnë Lulzim Bashën të vetmin lider opozitar në botën demokratike, që i ikën dhe i bishtnon ballafaqimit me liderin e mazhorancës.Ja bashkuar te gjithe shpellkaret dhe pellasin si Ver Llapa te 21dhjetori

 9. Ky derdimeni, burgaxhiu, pakarakter, eshte pjese e klanit llacifaci, te cilet prej 1912, kane shtene ne dore, me ndihmen e armiqve te perbetuar, te Shqiperise; Greqi, Serbi, Rusi dhe aleances sllavo-orthodokse, cdo intitucion te shtetit shqiptar, qe nga krijimi e deri me sot, me lenkat, kicot, simonat, palat, kocot, llambrat, fotot, themiet, prokopat etj. te byrose politike, me fatos nanot, pandelite, edvin kristaqat e sotem.
  Gorija imorale, ky coban-copan, endacak llacifac, pakomb e pa atdhe, qe nuk len njeri pamarre neper goje, e ka ne gjak tradhetine, ka spiunuar te jatin ne burg, ka tradhetuar cdo person qe e ka promovuar, mos harroni pergjimin qe i beri Berishes, kur ishte minister ne qeverine Berisha. Tani vetofrohet si poliagjent, i cia, fbi e dreqit e shejtanit

 10. Ky -Taku-ngjela-eshte zedhensi i -SHBA-se,por ka nje gje qe sinjali i ketij nuk perhapet shpejt ,se do -uales- te fuqishem .Peshtyma .pasthirrjet dhe ultra tingujt ja eleminojne qe pa dale nga goja fjalet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.