• |
ide | kryesore

Prekëse/ I thanë se nëna po ndërron jetë nga covid, i riu ngjitet në dritaren e spitalit (FOTO)

-Instant, Arkiva, F1, Stil

Përveç të tjera kjo pandemi nuk ka lejuar të afërmit t’i japin lamtumirën e fundit të dashurve të tyre. Një rast i rrallë vjen nga Palestina ku një i ri i identifikuar si Jihad Al-Suwaiti, nuk i ka rezistuar këtij tundimi dhe ka gjetur mënyrën e rrezikshme për të vizituar të ëmën që ndodhej e shtruar në spital. Nëna e tij ishte e infektuar me COVID-19 dhe mjekët nuk e lejuan disa herë që ai ta vizitonte.


Mjekët e spitalit e njoftuan 30-vjeçarin se gjendja e nënës ishte tepër rëndë dhe ksihte shumë mundësi që ajo të ndërronte jetë. Në këto kushte, i riu vendosi të ngjiste godinën e spitalit nga pjesa e jashtme dhe të vendosej në dritaren e dhomës ku ndodhej e ëma. Këtë veprim ai e bëri deri në momentin kur mjekët e njoftuan se nëna e tij kishte ndërruar jetë.


Mengharukan, Viral Kisah Pemuda Panjat Tembok RS untuk Menghibur ...
Final Goodbye through window| 'So close yet so far': Through a ...

 


2 Comments

  1. Si jane keta -Mavite-nje rrace ,nje monster,nje tru ,vetem te mashtrojne ,Kete foto e bija e Namik Dokles na i paraqet sikur eshte ne Spitalet tona ne Tirane ky njeri dhe na i pershkruan me dhimbje .O shushke kjo foto sipas Lapsit.al-vjen nga Palestina mos e bej dhe ti si Edvin Psikoskizofreni me ato fotografite e Algjerise qe na i servirte si ne Spanje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *