• |
ide | kryesore

Kreu i delegacionit të Bundestagut në KiE: Forcat politike të kontribuojnë në mënyrë konstruktive në Këshillin Politik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Peter Beyer, deputet i CDU, njëherazi Kryetar i delegacionit të Bundestagut në Këshillin e Europës ka reaguar me një postim në “Twitter” për miratimin e marrëveshjes së 5 qershorit nga parlamenti.

Ai shprehet se tashmë duhet të implementohet plotësisht ndërsa sugjeron që të gjitha forcat politike të kontribuojnë me përgjegjësi e argumente në Këshillin Politik.


“Mirëpres ndryshimet e ligjit zgjedhor në Shqipëri. Duhet të implementohet plotësisht. Të gjitha forcat politike brenda dhe jashtë parlamentit duhet të kontribuojnë tani në mënyrë konstruktive dhe me përgjegjësi me argumente në Këshillin Politik. Nuk ka kohë për të humbur deri më 30 korrik. Është për shqiptarët në Europë”, shkruan deputeti gjerman.

Beyer Tw

3 Comments

 1. Shkëlzën Berisha, djali i ish- kryeministrit Berisha, është pronar i kompanisë “Logal”, e cila figuron se ka blerë një prone, për të cilën ka marrë një kredi prej 1,8 milionë euro.

  Shkëlzen Berisha ka lënë peng disa toka arë, si dhe një godinë, të ndodhur në Marqinet.Dhe gjermania ja futi gishtin lulzimes shpellkaret po qijne njeri tjetrin te shqupi lulzimja i tradhtoje prap

 2. @@@@ Të gjitha forcat politike brenda dhe jashtë parlamentit duhet të kontribuojnë tani në mënyrë konstruktive dhe me përgjegjësi me argumente në Këshillin Politik. Nuk ka kohë për të humbur deri më 30 korrik. @@@@

  Nje deklarate teresisht pro atyre qe po ben Rama .
  E qarte dhe direkte .
  Pra uluni tani dhe beni ndryshimet e nevojshme per votimin e 30 Korrikut . Pra listat do te hapen , por bejeni kete pune ne menyre kolegjiale.

 3. Që prej ardhjes së Edi Ramës në pushtet, akuza e përditshme e opozitës, me Lulzim Bashën e Sali Berishën në krye, është se ai e ka zhytur vendin në varfëri.

  Por, ndërsa populli vuan nga çmimet e larta dhe mos-rritja e pagave, çuditërisht nuk ndodh e njëjta gjë me opozitën.

  Shikoni lajmet e dy ditëve të fundit, për të kuptuar këtë gjë.

  Lajmi Nr.1: Gjin Gjoni, pasanik dhe një prej fytyrave të konsideruara si simbol i korrupsionit, propozohet bashkë me të vëllanë, për të qenë deputet i PD-së.

  Pra, Gjoni do ta na nxjerrë nga varfëria.

  Lajmi Nr.2: Shkëlzen Berisha merr kredi 1.8 milionë euro.

  Nuk po flasim për dyshimet që qendrojnë prapa kësaj kredie, por të marrësh një kredi të tillë, duke qenë person fizik, jo biznes i madh, duhet të kesh shumë para.

  Dhe këto para, Shkëlzen Berisha i ka bërë vetëm duke qenë djali i Sali Berishës, pasi në jetën e vet, nuk i ka thënë askush ndonjëherë, “puna e mbarë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.