• |
ide | kryesore

Rama tallet në parlament me muzikantët dhe punonjësit e bareve që mbeten pa punë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rama ka ironizuar me muzikantët dhe pronarët e lokaleve që po protestojnë kundër vendimit për mbylljen e klubeve të natës si pasojë e gjendjes së tyre të vështirë financiare.
‘’Keqardhje për disa të cilët reaguan në protestë, kuptohet dixhitale, lidhur me masën më të fundit të marrë nga Ministrja për mbylljen e diskove, klubeve të natës dhe mjedieve me muzikës. Ishte në kushtet kur gjithçka tjetër vihet në pikëpyetje nëse njerëzit ngjishen si sardelet në kutitë me zhurma.’’- tha Rama gjatë një fjalimi në parlament.


Ndonëse nuk ka asnjë zgjidhje ekonomike për gjithë këta mijra vetë të mbetur pa punë kryeministri nuk e kursen sarkazmën duke e quajtur dëshpërimin e tyre ‘dixhital” dhe lokalet ku luhet muzikë “kuti me zhurma”.


©Lapsi.al

10 Comments

 1. Shume mire ua ben. Le te shkojne tani te kendojne ne fushatat elektorale.
  Zaten edhe ne ato lokalet e pubet ku kendonin, lolot e ketyre pushtetareve e pinjolleve te tyre te lidhur me krimin ishin.
  Populli i thjeshte, me perjashtim te disa baxhellave e putanave VIP, nuk ka humbur gje. Le te vuajne edhe ata si te tjeret e po deshen te lene qemanet e te marrin pushket.
  Fshati digjet e kurva krihet.

 2. Normale !Nje monster si edvin rama nuk mund te bente ndryshe !!!Te tallesh me buken e te tjereve,per te nuk eshte problem !Me vjen keq per nje gje qe nje pjese e konsiderueshme e tyre e kane suportuar edvin ramen !!!Tani,asnje me nuk ka dyshime se cfare eshte Edvin Rama ?
  Nje perbindesh ne ikje !

 3. hahaha “reagim dixhital” dhe “kuti me zhurma”. MIre ja ben ketij mileti artist dhe liridashes, kur ste qijne robt te terheqin zvarre nga zyra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu