• |
ide | kryesore

Ambasadorja amerikane: Duket se disa po ëndërrojnë që Byroja Kombëtare e Hetimit të mos ngrihet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim shkruan në Twitter se Reforma në Drejtësi në Shqipëri do të ecë përpara. Diplomatja amerikane thekson ka persona të cilët nuk duan ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, por kjo ëndërr nuk do të bëhet e vërtetë, shton ajo.


Postimi


Duket sikur disa po ëndërrojnë që Byroja Kombëtare e Hetimit kurrë nuk do të ngrihet, ata shpresojnë se drejtësia nuk do të vijë kurrë. Na vjen keq që ju zgjojmë nga dremitja, por ëndrra juaj nuk do të bëhet e vërtetë. Reforma në drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por është e nevojshme dhe ne duhet të ecim përpara.

10 Comments

 1. KJO PORDHA KINEZE AS YMER GELBAZA KELLIRA DHE KOL SALLAKU NUK E DUROJM DOT ME thotë:

  LUAN DACI DO TE FORMOJ BYRONE KOMBETARE TE HETIMIT HAHA HAHA DHE ARDIAN DVORANI

 2. Reforma ne drejtesi !!!!Haaahhhhhaaaaaaahahahaahahahahaahahahaahahahahahahah.
  Mos u ngutni Zj.Ambasadore !Mos,se po u hap krahun e rrit pasurine monstrave qe qeverisin,pasi thone çdo dite kjo eshte drejtesia e re ?!Hahaahahahahaahahaahah,nuk e rruan asnje rilindas per kete reforme,çdo organizem i drejtesise se re e nderuara Ambasadore e nje vendi antikomunist dhe perendimor,eshte struktura me e besuar,permes njemije e nje filtrave e Partise Socialiste-100 % e sigurte !

 3. Ke quan reforme ne drejtesi? Ate qe per nje afere korruptive 40milione euroshe denohet nje individ I vetem me 6 muaj burg. Ik moj rracqire kineze se te ka dale boja.

 4. Nëse në krye të Byrosë së Hetimit do të zgjidhet ndonjë “Hajn” , kjo Byro ka dështuar pa filluar nga puna..

 5. A e di kjo zonja nga Guami se jemi pa gjykate kushtetuese dhe pa gjykate te larte dhe s`dihet se kur do krijohen?? Atehere kujt po ja prish gjumin kjo zonje?? Edi Rames qe fle i kenaqur me pushtetin pa gjykata. Po krijohet BKH dhe kjo eshte reforma ne drejtesi na thote Guami. Pse nuk flet per gjykaten kushtetuese ku me nderhyrje te Rames u eleminuan 9 kandidtatura dhe dreqi e di kur do vijn te tjeret. Si ta bejme gjumin tani moj zonje?? Me deklaratat qe ben vec i hedh benzine zjarrit. Vere gishtin se kush po i ben poshtersite, mos fol sa per te lare gojen. Nejse, ambasadore e Guamit eshte kjo, jo e USA

 6. burg per hajdutet dhe vrasesit e PeDes Ata po dhjesin gjak se i kane duart me gjak Burg per kelyshet e serbit dhe shkaterrusit e Shqiperise dhe ushtrise shqiptare

 7. Kur lexon komentet e bashkeatdhetareve kupton se si ne shqiptaret jemi armiku i vetvetes. Cdo ambasador amerikan ka luftuar me djajte e qeverive shqiptare per te formuar shtetin shqiptar, te forte dhe te pa korruptuar. Serbise dhe Greqise I duhet nje Shqiperi e dobet me shtet te korruptuar. Zgjohuni nga gjumi i vdekjes

  1. The man te ka ngelur sahati ne 1990 kur amerika kishte nje peshe e ambasadore me tope, jo si Lu qe vendi u mbush me droge e fliste per histori suksesi, kurse kjo e tanishmja mesa duket eshte njesoj si paardhesi I saj, pavlere per popullin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu