• |
ide | kryesore

Ndryshimi i Kushtetutës nga Rama, Meta: Nuk ndaloj asnjë të çmendet, as të hidhet nga kati i 20-të

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta e ka quajtur një çmenduri nismën e Kuvendit për të ndryshuar Kushtetutën pa konsensusin e opozitës jashtëparlamentare. Gjatë konferencës për mediat ai tha se nuk ndalon njeri që të çmendet e të hidhet nga pallati, por vetëm e këshillon që të mos bëj një gjë të tillë.


“Zotëri unë nuk ndaloj asnjë të çmendet dhe të hidhet nga kati i 20-të. Unë i këshilloj dhe i them mos u hidh se vritesh, pastaj le të bëjnë çfarë të duan. Edhe Haxhi Qamili mori akte të tilla dhe e dimë se çfarë ndodhi. Mos më bëni fajtor mua se këta nuk përmbahen dot në dozat e tyre të optimizmit“, tha Meta.


Më herët ai e quajti jolegjitim Kuvendin aktual dhe tha se nëse do të ndryshohet kushtetuta në mënyrë të njëanshme do të ketë një përgjigje të merituar kundër mazhorancës dhe opozitës parlamentare.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu