• |
ide | kryesore

Operacion antidrogë në Itali, arrestohet 43-vjeçari shqiptar

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një operacion antidrogë në Itali ka sjellë arrestimin e një shqiptari 43-vjeçar dhe një italiani 57-vjeçar. Nga mediat fqinje mësohet se policia e Varese-s ka mundur të sekuestrojë 12 kilogramë drogë, të cilat ishin fshehur brenda depove të një ndërmarrjeje në Vergiate (VA) të specializuar për mirëmbajtje dhe riparim në sektorin aeronautik pranë aeroportit të Malpensa. Po kështu efektivët gjetën edhe armë dhe municione luftarake.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu