• |
ide | kryesore

Covid 19, ish-deputeti i PS-së kalon në reanimacion

Arkiva, Lajme, Të fundit

Rëndohet situata shëndetësore e ish-deptuetit të PS-së, Fatmir Toçi. Gjendja e ish-deputetit socialit është rënduar dje dhe mjekët janë detyruar që ta dërgojnë në Reanimacion. Një ditë më parë Toçi me anë të një statusi në Facebook I bënte thirrje qytetarëve që të merrnin masat dhe të ruheshin nga Covid.

“Mirënjohje dhe dashuri të pafund për personelin e Spitalit Universitar “Shefqet Ndroqi”, mjekë, specialistë e infermierë, profesionalizmi, kujdesi dhe humanizmi i të cilëve janë shfaqja më dinjitoze e misionit që kanë marrë përsipër dhe i kanë kushtuar jetën e tyre.


Çfarë të them për Prof. Perlat Kapisyzin, drejtorin e institucionit?! Disa njerëz janë lindur e formuar për të qenë misionarë me punën e tyre, me ndikim dhe kontribute te jashtëzakonshme në shoqëri, dhe do të thoja pa hezitim, ky është një nga rastet më të spikatur. Zoti i ruajttë dhe u dhëntë forcë!”, shkruante dje ish-deputeti në Facebook.

 

4 Comments

  1. Ngordhesh ti qen, ti kriminel, ti hajdut, ti pis, ti bandit ridhjerres! Marresh me vete kriminelin edvin kristaqi dhe te gjithe banditet ridhjerras, me kuc e me mac!
    Po ajo bushtra plak, vilma nushi, hala gjalle, ende s’ka ngordhur?! Krijesat me te ndyra, me te demshme, me te pavlera, qe meritojne cdo vuajtje dhe ndeshkim, nga ZOTI dhe nga robi. banditet ridhjerras, femijet, familjet, farefisi, te gjithe pa asnje dallllim! Parate dhe placken e vjedhur, te grabitur, ketij populli, i befshi mermere varresh dhe ilace limfome per vete, femijet, familjaret dhe ku ju djeg e dhembe me shume, o kriminela, mos ju ndafte gjema dhe nema!

  2. Ngordhesh ti qen, ti kriminel, ti hajdut, ti pis, ti bandit ridhjerres! Marresh me vete kriminelin edvin kristaqi dhe te gjithe banditet ridhjerras, me kuc e me mac!
    Po ajo bushtra plak, vilma nushi, hala gjalle, ende s’ka ngordhur?! Krijesat me te ndyra, me te demshme, me te pavlera, qe meritojne cdo vuajtje dhe ndeshkim, nga ZOTI dhe nga robi. banditet ridhjerras, femijet, familjet, farefisi, te gjithe pa asnje dallllim! Parate dhe placken e vjedhur, te grabitur, ketij populli, i befshi mermere varresh dhe ilace limfome per vete, femijet, familjaret dhe ku ju djeg e dhembe me shume, o kriminela, mos ju ndafte gjema dhe nema!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu