• |
ide | kryesore

Pandemia e Covid, USAID i dhuron Shqipërisë 29 mijë teste

Arkiva, Lajme, Të fundit

Usaid/Albania ka dorëzuar ditën e sotme (25korrik), 29,000 komplete testimi në Institutin e Shëndetit Publik. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada Amerikane në vendit tonë, njofton se kjo ndihmë është si përgjigje ndaj pandemisë Covid-19, dhe se SHBA ka angazhuar më shumë se 1.5 miliard dollarësh ndihmë me qëllimin për të luftuar pandeminë.

Postimi i Ambasadës Amerikanë në Facebook


”Usaid dorëzoi 29,000 komplete testimi në Institutin e Shëndetit Publik, si pjesë e ndihmës së Shteteve të Bashkuara për Shqipërinë, në përgjigje të pandemisë së COVID-19. Që nga shpërthimi i pandemisë, qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka angazhuar më shumë se 1.5 miliard dollarë ndihmë nëpërmjet Departamentit të Shtetit dhe USAID, posaçërisht me qëllimin për të luftuar pandeminë.”

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu