• |
ide | kryesore

SHBA përshëndet zgjedhjen e Aida Hajnajt në krye të BKH-së: Gur mbi gur bëhet mur, një hap përpara në rrugën e reformës në drejtësi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka reaguar pas zgjedhjes së Aida Hajnajt në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Në një reagim në mediat sociale, Kim shkruan se përzgjedhja e Hajnaj është një tjetër hap në vijim të Reformës në Drejtësi. Ajo shton se tani është radha e trajnimeve me FBI-në dhe përdor një shprehje shqiptare: Gur mbi gur bëhet mur.


“Një hap tjetër përpara në rrugën drejt reformës në drejtësi pasi Komiteti i Përzgjedhjes së Drejtorit FBI dërgon emrin për Aida Hajnaj në KLP për miratim. Ndalesa tjetër: Trajnimi i FBI me më të mirët e zbatimit të ligjit amerikan. Gur mbi gur bëhet mur”, shkruan Kim.

14 Comments

 1. Pershendetje tallje buthe. Aida eshte varianti Arta Markut ne BKH. Ambasadorja do jete impresionuar nga mbiemri i saj Hajnaj… domethene ne gegerisht Hajdute, shume i bukur , i denje per kryetaren e BKH. Po ajo shprehja gur gur behet mos ka dashur te thote u be mu..ti kala.

  1. O verdhacuke, bashkefshatarja e Kim Youn Un-it, leri fjalet e urta, perla te mencurise shqiptare, se nuk i kupton gjysmetruri yt! Kur ai . …behet mullar, sic e keni bere, Shqiperine, ju palacot, e ardhura nga amerika dhe evropa, ka kuptim vetem nje shprehje “when the shit hit the fan….” te tjerat vijne nga pas!

  2. filluan komenet negative te ushtarev te babe Saliut dhe Bathorexhijte, e do vazhdojne dhe ata te Tom Doshit, Gramoz Rucit dhe Edvinit qe duan rrump[alle e jo shtet.

 2. O verdhacuke, o bashkefshatarja e Kim Youn Un-it, leri fjalet e urta, perla te mencurise shqiptare, se nuk i kupton gjysmetruri yt! Kur ai . …behet mullar, sic e keni bere, Shqiperine, ju palacot, e ardhura nga amerika dhe evropa, ka kuptim vetem nje shprehje “when the shit hit the fan….” te tjerat vijne nga pas!

 3. lesh ,lesh behet .idhi i kesaje kurtizanes lekureverdhe .kjo mund te genjeje per hesap te dollareve qi jep krimineli rama ,por te genjeje veten se shqiptareve ajo u ha .utin.drejtesine e bande ambasades usa dhe ram krimit e ka marre vesh i madhe e i vogell qe ne kohen e majmunit kinez lu ne vazhden e perfaqesimit te amerikes ketu me lekureverdhe qe i perdorin si letra higjenike.

 4. Për disa vite, shefi në hije i qeverisë Berisha do të ishte një njeri fantazmë e botës politike të shërbimit të fshehtë serb dhe nipi i drejtuesit të këtij shërbimi, Stanishiqit. Damir Fazlliq, i cili vinte nga bota e errët, do të shpallej në Kuvendin e Shqipërisë si miku personal i familjes Berisha, i paprekshëm, lëvizës i milionave euro në botën e dyshimtë të financës, ku dilnin pranë tij tre njerëz, Argita Berisha, Lulzim Basha dhe kunati i tij.

  Fazliçi do të ishte për disa vite njeriu më i fuqishëm në pas-skenën e politikës, që vendoste edhe kandidatët për kryetarë bashkiakë dhe që, përmes tij mund të bëheshe i pasur. Është rasti më flagrant se si nipi i shefit t krimeve në Kosovë shtrihej në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit Kombëtar, si të ishte në zyrën e dajës së tij.

 5. Me emerimin e buallices Hajnaj (vajzes jashte martese te Gramos Rucit me Atika Hajnaj,ish sekretare e komitetit te partise ne Topelene) mer fund “reforma” politike e komunisteve ne drejtesi!Shqiptareve u kane ngelur dy rruge: ose te ngrihen ne revolucion per te zhdukur nga faqa e dheut keta politikane ,ose te marin arratine!

 6. Ishte kohe tjeter kur ne Shqiperi kishte ambasadore me tope si Rajersoni,Mariza tani prej shume kohesh vijne ambasadore qe nuk jane niveli I nje sekretare ambasade. Fatkeqesi nuk meritonte kete nivel Shqiperia.

 7. kjo kurva aziatike thote :prisni bare o gomare. po pse perpara e kemi jeten ne moje putane ?ne na iku jeta ne varferi dhe mizerje duke na vjedhur gjakun e djersen tone o karaputane .apo valojne valixhet me dollare per kete bande ambasade dhe nuk duket asgje e krimineleve.ptuu qelbesire;

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu