• |
ide | kryesore

Arrestimi i komisionerëve të dosjes 339, reagon Edi Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas arrestimeve te komisionereve politike te dosjes 339, ka reaguar Edi Rama.

Ne Twitter, Rama, thekson se “14 të pandehur të PD LSI dhe 8 të PS janë prova se kush bërtet më shumë e nuk do depolitizim, i ka duart të zhytura thellë në llum”!  


Dosja 339/ Futen në burg komisionerët e PS që vodhën votat në Shijak e Durrës 

Kryeministri ne Twitter:
Arrestimi i komisionerëve politikë të dosjes së famshme të Dibrës, nxjerr në pah psenë e domosdoshmërisë së depolitizimit të administratës zgjedhore! 14 të pandehur të PDLSI dhe 8 të PS janë prova se kush bërtet më shumë e nuk do depolitizim, i ka duart të zhytura thellë në llum!
Për mua janë 22 individë të gabuar, në vendin e gabuar dhe detyrën e gabuar,që duhet të shërbejnë si shembull i padiskutueshëm për largimin përfundimtar të partive politike nga komisionet e zgjedhjeve! Le të vendosë drejtësia për ta pa dallim dhe mësimi për ne është: DEPOLITIZIM!

17 Comments

 1. Nese pd dhe lsi kane 14 u bie nga shtate secili prape ti ke me shume o idiot. Po keta jane cironka harove gjiknurin dakon manjen edhe veten qe vleni sa pd dhe lsi se bashku

   1. E tha I madhi, Pd dhe Lsi=14 komisionere dhe PS 8. Ne rastin me te mire PS ze vendin e dyte athere me 8 hajduta:) nese jo te parin.

 2. Drejtesia e re qe po instalon km i fut te gjithe ne burg, por jo kur ata jane “miq” te kryeministrit. Dako ka thene se nuk rri me shume se nje ore ne burg, gje qe do te thote se ka shume prova per te tjeret. Njelloj si Tahiri qe tha nuk keni pare gje akoma dhe u mbrojt me te drejte nga maxhoranca se kushedi se cfare nxirrte…

 3. dmth keta te pd dhe plehrat e lsi , kane lejuar qe te fitoje PS ??? prandaj mburret Rama qe jane te PD por kane leju te vjedhin per Rilindjen

  keta te lsi kan vjedh per PS-Rilindjen, per kete gezohet Rama ????

 4. Pra ktij gjatosh-palloshit i jane vjedhe votat ne mase ??!!!
  Sa bukur, une them ti anullojme votimet e 2017, dhe t’ja japim ps ne tavoline, 99.9 % si ne kohen e xhaxhit, se ky popull durdyl kshu do

 5. Jo Landushi vogel jo.. ai po thote se nese ne tere kete histori me keni share per kurve…dhe ju te tjeret jeni kurva si une.

 6. O plehre njeri,o shemetire e qelbes i neveritshem,denoje njehere aktin e vjedhjes se votave o perbindesh ?!!Te ka sjelle ne pushtet pa e merituar!
  Kush nuk do te bente nje sy qorr e nje vesh shurdher nga ata komisioner te ligj,kur perballe kane bandat e mbeshtetura nga shteti yt i degjeneruar,Avdylet e Gjushi !!!!???
  Raportin e komisionereve ta ka treguar Balla,e ?Apo Kujtim Gjuzi ?Hahahaahhaahaha
  I ke detyruar fatkeqet te shesin besimin e ti mbushe kutite dhe ben me faj Opoziten se vodhe ti ?!?!Kaq plehre je,more aman ?!Si ka mundesi qe je kaw djall,si nuk kerkove ndjese nje here o funderrine ?Ti nuk ke turp,as cipe e as nder thjesht je nje monster e papare !
  Imagjonojeni ju qytetare,me komisionere te nje subjekti tjeter dhe i ka blere welbesi humbes,vajmedet sikur te ishin administrate te gjithe,te depolitizuarit e partise socialiste,kafshe me ke tallesh ti ?!Do te shkerrdhehet mamaja shume shpejt,vrime miu nuk ke per te gjetur,po luan rende e urrejtja eshte ne kulm,hajdut i ndyre !

 7. Mbushën kutitë e votimit me vota të padrejta, SPAK vë në pranga 14 komisionerë të PD-LSI,duhet te jeni shume Kara ju qe vazhdoni cirreni cdo gje shihet qarte vjedhja 1+1=2 gjithmone hajdutet therrasin kepeni,tani qe u kapen shpellkaret nuk pushojne se cjerruri

  1. Ik mor te qifsha robt. Dako, Avdulajt, Manja, Gjiknuri, dhe tere ato drejtues lokal dhe policie qe dolen ne pergjime te Bild si hajdute pulash te kujt partie jane? Moterqire roze. Ju duheni shkerdhyer robsh nga ai idhulli yt e deri te morri i fundit mavi qe je ti,po nje popull fukara dhe pa bythe duhet te qije karte me ju per shume kohe.

 8. Hajde distancim,hajde!
  Humor portokalli me limon!!!
  Larje duarsh si Ponts Pilati!!!
  U perdoren veglat nje-perdorimshe dhe u hodhen ne kosh! Nese kane dy pare mend dhe nje fije boje ne fytyre,te kerkojne statusin e te penduarit,te bashkepunojne me drejtesine dhe te tregojne urdheruesit!’..’

 9. Kushdo qe te jete, le te shkoje ne burg! Jo per ta denuar me shume se ta marrin vesh te tjeret qe duhet te denohet. Pavaresisht se sa jane te PD e sa jane te PS u kuptua qe mesimi eshte per PS..dhe Rameziu e degjoi mire!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu