• |
ide | kryesore

Denoncimi Berishës: Tritol makinës së drejtorit të Portit të Durrësit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë sot një denoncim të fortë, ku shprehet se i kanë vendosur tritol drejtorit të portit të Durrësit. Në një reagim në mediat sociale, teksa ka publikuar mesazhin e qytetarit, Berisha shkruan se Policia e Shtetit ka fshehur ngjarjen. Ndërkohë qytetari që ka bërë denoncimin shkruan se ngjarja ka lidhje me tenderat, pasi sipas tij drejtori Pirro Vengu vjedh.

“Tritol makines se narkodrejtorit te portit te Durresit. Narkopolicia fsheh ngjarjen! Shkaku: veprime mafioze me tendera se bashku me Don Agaçion! Sb Pershendetje Doktorr. Si fillim ju uroj shendet. Jam nje punonjes forcave te sigurise se Portit. Drejtorit te pergjithshem te portit te Durresit Pirro Vengut ‘ish punonjes i antikorrupsionit ne Kryeministri’ i kane vendosur tritol ne makinen e tij. Policia po e mban te fshehur ngjarjen. Kjo ngjarje ka lidhje me tenderat qe po vjedh PIRRO VENGU Enjgjell Agacin mafiozin krahu i djathte i Edvin Rames”, shkruan Berisha në Facebook.


8 Comments

 1. PASI TE ZBULON DOKTORI ,PASTAJ ZAGARET E TREDHUR NGA SANDER LESHI GJOJA E BEJN PUBLIKE thotë:

  PO E MORI VESH DIKUSH ME SHPEJT SE DOKTORI NUK E MER VESH ASNJERI, KUR E PUBLIKOJ AT RASTIN ME ATE VAJZEN DJE ME TE CA PROBLEME MENDORE ,VETEM PASTAJ REAGOJ POLICIA GJOJA E DIME RASTIN

  1. Ky grekonani, kur dergonte e-mail, nga adresa zyrtare, si drejtor kabineti, ne MEPJ, nenshkruante si PV, njesoj si ai qe down-i, me ballin e gjere, DB, qe shkoi deri ne Brazil, per nje seace, ne burdellon e pederastave, kur ishte minister, Pervec, biletes 5400€ dhe shpenzimeve te tjera te paguara nga taksat tona, morri edhe dietat, per kohen e shpenzuar ne burdello sebashku me kete zagarin grek, te cilin e kerkonte Greqia, per te bere ushtrine, si ushtar grek. A e shikoni o shqiptar se ku na katandisi qoftelargu edvin jevg-grek-llacifac kristaqi dhe banda e rijashteqitjes?!

 2. YMER GELBAZA KELLIRA EDHE PSE JA PA EMER TE GJITHE SHQIPËRIA E DINE SI BYTHLEPIRES FILLOVA NE BY**N E SALI BERISHES VITE VITE VITE ME HERET ,POR KUR TE SHQELMUAN CUNAT PROBLEMATIK TE EDI RAMES PER DOSJEN E KRISTAQ RAMES ME GREGUN,IKE SI ZAGAR DHE FILLOVE TJA PASTROJE ME LLAP BY**N EDI RAMES DHE GJITHE BANDITEVE TE TIJ BILES EDHE SPARTAK BRAHOS HAHAHA

 3. Ky grekonani, kur dergonte e-mail, nga adresa zyrtare, si drejtor kabineti i ministrit, ne MEPJ, nenshkruante si PV, njesoj si ai qe down-i, me ballin e gjere, DB, qe shkoi deri ne Brazil, per nje seace, ne burdellon e pederastave, kur ishte minister, Pervec, biletes 5400€ dhe shpenzimeve te tjera te paguara nga taksat tona, morri edhe dietat, per kohen e shpenzuar ne burdello sebashku me kete zagarin grek, te cilin e kerkonte Greqia, per te bere ushtrine, si ushtar grek. A e shikoni o shqiptar se ku na katandisi qoftelargu edvin jevg-grek-llacifac kristaqi dhe banda e rijashteqitjes?!

 4. Pyetja që lind është, edhe sa shtëpi të tjera ka Shkëlzeni? Ose më saktë, nga kanë buruar gjithë këto para, që një njeri më pak se 40-vjeç të disponojë kaq shumë pasuri?

  Mirëpo historia nuk mbaron këtu. Siç shihet nga dokumentat e mëposhtme, Shkëlzeni, i biri i Saliut dhe Liries, me numër pasaporte siç shkruhet në kontratën e shitjes, ja ka shitur shtëpinë Myftar Lumeshit. Lumeshi është emër i njohur në PD, pasi ka qenë shoqërues i kupolës së PD-së para viteve 2000. Ai ishte një nga Tropojanët që Berisha kishte marrë si mburojë në PD.

  Madje, përtej kësaj, Lumeshi është përmendur edhe për biznesin e tij të e paligjshem me Shkëlzenin për lojrat e fatit “Casino” gjatë kohës që Sali Berisha ishte Kryeministër.

 5. YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA JA BEJN TESTIN ME LLAP PER DIAHORREA EDI RAMES DHE LAL DHJERIT

 6. O sal kush ja vuri marika? E gjithe jeta e m*** e Shqiptareve vertitet te nje sali, te nje ramvirus, te nje hajdut ilir, e te nje lul i vogel, pasuar nga nje numer i pallogaritur ushonjzash qe pijne gjakun e Shqiperise , Partise, Tregtise, dhe Babzise.

  Shqiptar i ndershem, zhduku e mos u duk sapo te hapet nje fije rruge.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu