• |
ide | kryesore

Rama për infektimin e Veliajt me COVID-19: Ishallah s’ma ka lënë mua stafetën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij të takimeve në Lezhë, ku ka inspektuar zona të ndryshme të qytetit. Teksa është ndalur një thertore, kreu i qeverisë kërkoi nga punonjësit që të ruajnë distancën në ambientet e jashtme dhe ne ato të brendshme të mbajnë maska.

Po ashtu ai komentoi edhe infektimin me COVID-19 të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ndërsa theksoi se ai vet kishte ruajtur distancën me të.


Distancë në ambientet e jashtme dhe maskat në ambientet e brendshme dhe jeni në rregull. Edhe Lali Erin në distancë e kam mbajtur, ishallah po e kalon lehtë ai dhe s’ma ka lënë mua stafetën”, tha Rama.

10 Comments

 1. Fjala insh’ALLAH, eshte e ndaluar rreptesisht qe te artikulohet, ne vende te ulta, te papershtatshme, te ndyra, sic eshte goja jote e piste. O antinjeri, o i pafe, o antishqiptar, o plere, c’pune ke, qe perdore, terminologjin fetare, ti si prejardhje je orthodoks greko-llacifac, je pagezuar ne katolik dhe i sherben cifutit soros, ti je nje i pafe, ti je nje mjeran, ti je nje mbeturine e pariciklueshme qe helmon dheun dhe ambientin, ja cfare je ti o i mallkuar!
  Sa i perket virusit, ai le te te marrte ty, o krijesa me e ndyre, mbi kete toke, lali plehun sic keni deshire qe t’a quani ate hajdutin e bashkise dhe te gjithe ndyresirat e tjera te bandes se vampireve, insh’ALLAH!
  Shume mendojne se nuk bie rrufeja ne W.C, mbase kjo mundet te jete e vertete, por, per nje gje nuk ka dyshim, mallkimi i ketij populli, do t’ju ndjek brez pas brezi, shkaterimi dhe gjema e zeze, nuk do t’ju ndahet juve dhe bastardeve, qe keni si pasardhes. Heret apo vone, kjo s’ka fare rendesi, Ferri i pafund dhe i perhershem, do te jete shtepia e juaj e perhershme, Amin apo insh’ALLAH, meqe tenton qe te perdoresh termilogji fetare!

  1. Ky farë kryeministri perdor terma te tillë fetar dhe folklorik, që të transmetoj nje imazh populist ndër njerëz, si njeri i ardhur nga populli dhe për popullin. Tipik mashtrues. A nuk e ke vënë re edhe Veliajn që përdor theks “tironc” kur flet me popullin?! “Gju më gju me popullin” – mashtrimi është më i kollajshem, funksionon në nivel sub-koshience. Keta jane sociopat klasik.

 2. Fjala insh’ALLAH, eshte e ndaluar rreptesisht, qe te artikulohet, ne vende te ulta, te papershtatshme, te ndyra, sic eshte goja jote e piste. O antinjeri, o i pafe, o antishqiptar, o plere, c’pune ke, qe perdore, terminologjin fetare, ti si prejardhje je orthodoks greko-llacifac, je pagezuar ne katolik dhe i sherben cifutit soros, ti je nje i pafe, ti je nje mjeran, ti je nje mbeturine e pariciklueshme qe helmon dheun dhe ambientin, ja cfare je ti o i mallkuar!
  Sa i perket virusit, ai le te te marrte ty, o krijesa me e ndyre, mbi kete toke, lali plehun sic keni deshire qe t’a quani ate hajdutin e bashkise dhe te gjithe ndyresirat e tjera te bandes se vampireve, insh’ALLAH!
  Shume mendojne se nuk bie rrufeja ne W.C, mbase kjo mundet te jete e vertete, por, per nje gje nuk ka dyshim, mallkimi i ketij populli, do t’ju ndjek brez pas brezi, shkaterimi dhe gjema e zeze, nuk do t’ju ndahet juve dhe bastardeve, qe keni si pasardhes. Heret apo vone, kjo s’ka fare rendesi, Ferri i pafund dhe i perhershem, do te jete shtepia e juaj e perhershme, Amin apo insh’ALLAH, meqe tenton qe te perdoresh termilogji fetare!

  1. ESHTE TEPER E SAKT AJO QE THUA , BRAVO . NJE PIS SI KY I PA DIN E I PAIMAN QE GJITHMONE KA SAJUAR DHE VEPRUAR ME GOJEN DHE DUART E TE TJEREVE KUNDRA KETYRE FJALEVE FETARE NUK MUND TI PERMEND . MOS KUJTO SE NUK E DIME SE SI VEPRON DHE SE ÇKURVLLIQE BENE KUNDRA KETYRE FJALEVE O KURVA E KURVES ANETE .
   ÇA THOTE LINDA O KURVE E NDYRE ? E FESTOVE DITLINDJEN E ZAHOS? PSE E KISHTE VAR NE QAFE LINDA O KURVE E RRACE KARAKURVE ? PSE I NDALOVE KOMENTET TEK DITA O PROSTITUTE? KISHE FRIKE NGA E VERTETA APO SE PO TE DEMASKONIN ? SHKERDHATE DHE RACE BASTARDESH MOS PERMEND ME FJALE QE PER TY JANE TE NDALUARA . TASHME TE GJITHE E DINE QE TI JE DJALLI NE TOK O TE QIFSHA GJAKUN TEND BASTARD .

 3. PO NGORDHEN ,ISA MORINA,BATON HAXHIU,EDI RAMA OSE LAL DHJERI,SHPENZIMET E FUNERALEVE DO TI PAGUAJ FAMILJA IME,NUK JAM I PASUR POR DI TI MAR BORGJE DO EURO

 4. VILMA NUSHI:
  ” Une jam lokomotiva dhe therras vagonin e pare…”
  Lalillumi:
  ” une jam vagoni i pare dhe therras vagonin e dyte…”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu