• |
ide | kryesore

VIDEO/ Futbollisti nuk e mban dot çiçin, e bën në fushë LIVE në TV

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit

Janë disa nevoja që nuk mund të presin. Nga sot e di mirë këtë edhe Eoin Bradley, sulmuesi i skuadrës irlandeze Coleraine që gjatë ndeshjes me Ballymena United u detyruara të bëjë “pipì”-në në fushën e futbollit duke përfunduar LIVE në BBC 2.


Irlandezoveriori bëhet kështu pjesë e grupit të futbollistëve që e kanë bërë këtë edhe më parë siqë e kanë bërë këtë edhe më parë siç ishte Gary Lineker që në Botërorin e 1990 në Itali në ndeshjen kundër Irlandës nuk po duronte dot më dhe e bëri në fushë.


E kanë bërë më parë edhe Jens Lehmann, por edhe Ronaldo “Fenomeni”. Por irlandezi Bradley nuk do ta harrojë lehtë këtë ndeshje, pasi përveç këtij episodi ai humbi edhe një penallti decizive në fund të takimit. ©LAPSI.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *