• |
ide | kryesore

Brenda shtëpisë luksoze të Calvin Harris

-Instant, Paparazzi, Slider

 


Fituesi i çmimit “Grammy” Calvin Harris   ka  vendosur  në shitje shtëpinë e tij prej 6.000 metrash katrorë në lagjen e famshme të Los Angelesit, në Hollywood Hills, me një çmim prej 5.5 milionë dollarë (4.6 milionë euro).


Calvin e ka shtëpinë pranë emrave të njohur si: Listing Million Dollar, Joshua Altman dhe Matthew Altman. Ai e bleu atë pak më shumë se dy vjet më parë nga DJ dhe prodhuesi i rekordeve Steve Angello për vetëm më shumë se pesë milionë dollarë.Harris u përpoq që ta shiste këtë pronë vitin e kaluar për 5.75 milionë dollarë (4.8 milionë euro), por pa sukses.Ai gjithashtu mori me qira pronën në atë kohë për 25 mijë dollarë (21 mijë euro) në muaj, përpara se të binte çmimin në vetëm 20 mijë dollarë (afro 17 mijë euro).Kjo shtëpi ka katër dhoma gjumi, katër banjo të plota dhe dy gjysmë banjo.

 

 

 

 

 

 

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.