• |
ide | kryesore

Koalicion me PD apo PS pas zgjedhjeve/ Kryemadhi: LSI e ka vendosur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi thotë se tashmë e ka nisur fushatën elektorale. E pyetur në një intervistë në Syri TV nëse do arrijë Rama të përçajë opozitën, ajo u përgjigj prerë: “LSI do të bëjë koalicion vetëm me PD pas zgjedhjeve të 2021”.


“Unë e kam nisur fushatën me kohë. Kam qenë në disa qytete. Nuk ka nënë e bir, babë e gocë, që ta shpëtojë Edi Ramën. Do të dalë më i turpëruar se në vitin 1992, kur humbi Partia e Punës dhe humbjen më të madhe Ramës, do të ja sjellin socialistët e vet.


Ne si Lëvizje Socialiste për Integrim, e them që sot, se ne jemi në koalicion vetëm me Partinë Demokratike dhe në vitin 2021. Nuk do të ketë asnjë deputet të LSI-së apo të PD-që të shkojë me Edi Ramën. Deri tani ai ka blerë seksin, por nuk ka më asgjë ç’të blejë” – tha Kryemadhi.

Ajo e la të hapur nëse LSI do të garojë në një liste kandidatësh me PD-në apo secila parti do të dalë me lista me vete. Kryemadhi tha se ka kohë për të marrë këtë vendim. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. LSI. Ka pjerdhur prej kohesh. Ka humbur te pakten 50% e fuqis qe kishe ne 2017.
  Ne rastin me te mire nxier 9 deputet.
  E din shume mire ata kan ber dy sondazhe brenda ketyre 6 muaj. Dhe prandaj behej dhe lufta per kualicionet para zgjedhore. Qe te ngrihesh deri ne 13 deputet.
  Ta kthejn nga te duan eshte parti e destinuar te ngordh. Pyeteni pak Luan Ramen, tju tregoj per sondazhet.

 2. Po ajo dihet qe LSIja do shkoje mbas interesit,keshtuqe mos u çudusni kur ti shihni ne koalicion me PSne pas zgjedhjeve….

 3. Qe te kuptoni pak Lsi.ne meri per baze te kunderten qe thone e kane treguar me kohe anen e tyre politike gjithmone me ate qe fiton I kane te gjitha ngjyrat ne funde ngrene flamurin e interesit kjo eshte baxhella me emrin lesh-eli

 4. PD ka mekatet e saja ne qeverisjen Berisha dhe ka ardhur koha per rotacion por te besh koalicion me Lsi dhe te maresh mekatet e tyre dhe ti kerkosh popullit te te votoje eshte tja fusesh vetes

 5. kjo eshte robi me kar ne politiken shqiptare. dallkauke qe slidh dot dy fjal, cop injorante dhe e kompleksuar keq. e ka mendjen te kari i rames gjith kohes. eshte hera e disat qe ben batuta me qirje per ramen. e ka fixim ta qi fort rama, po rama mezi mban poturret.

 6. Ju baxhella qe shkruani me lart pse sflusni per dy partite e medha se ato kane pasur timonin dhe eshpune kete vend ne kete derexhe qe jemi sot ku po vriten dite per dite per pazare deoge po ju jeni ne barceloni dhe ahikoni reklamat e dy te medhejve po hajdeni ktu ta ptovoni sa ju vlen lekura po flisni qe andej per nje gje qe se jetoni perdite

 7. Me po kte gju ju turret dhe ne2017Lsi po moret ate qe meriruat se prap LSI do jua jap reston ju shkryani si te doni asaj me shum irritet vlera se populli nuk beson disa psikopat te paguar

 8. 12 vjet më parë, Ilir Meta godet Jozefina Topallin pasi qeveria Berisha dhe PD ndryshoi Kushtetutën dhe sistemin e koalicioneve brenda 24 orësh.

  Bota e rrumbullakët si portokall

  “Një herë ma hyp, herën tjetër ta hipa….”Mona ka rene ne dashuri me luluqes e pd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu