• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet Metës: Boll! S’ke asnjë shans të ndezësh zjarrin e ëndërruar të konfliktit të popullit me shtetin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rama nuk vonon ti përgjigjet Ilir Metës për akuzat e tij për grusht shteti me votimin e sotëm në Kuvend. 

Lexo më tej: Meta reagon ashpër pas ndryshimeve kushtetuese, quan votimin grusht shteti dhe ndërkombëtarët hipokritë 


“Ilir, ti je nje shkelës recidiv i Kushtetutës sipas Venecias, por po sipas Venezias e ke shkelur, po jo aq rëndë Kushtetutën sa për t’u shkarkuar!Dhe ne që shkeljet e tua i mbajtëm në kurriz,respektuam Venecian e s’të shkarkuam,sepse jemi të përgjegjshëm në përfaqësimin e vendit!
Por siç nuk i ndalove dot zgjedhjet vendore dhe siç nuk e fute dot në zjarr Shqipërinë dje, nuk ke asnjë shans ta ndalosh Kushtetutën e Shqipërisë të jetë detyruese edhe për ty, ashtu sikundër s’ke asnjë shans të ndezësh zjarrin e ëndërruar të konfliktit të popullit me shtetin!
Prandaj boll u bëre dhe na bëre të gjithëve qesharakë si shtet, duke e përdorur zyrën e Presidentit si llogore lufte politike, duke sharë ambasadorët siç bënte Haxhi Qamili e duke i folur vetes në vetë të tretë si Luigji XIV! Boll se s’të ka askush asnjë borxh, jo më Shqipëria!” – shkruan Rama në Facebook. 

Lexo më tej nga Lapsi.al: Votimi në Kuvend/ Çfarë duhet të dini mbi ndryshimet kushtetuese 

15 Comments

 1. Qeka bo trim edhe ky qe ia merrnin buken nga dora?! Lere pa paska kercenuar ambasadoren amerikane. Akoma nuk e ka kuptuar se USA ia kthen bythet nga dielli pa e kuptuar se cfare po ndodh? Ýyyyy race e keqe

 2. Përveç mamit tënd nuk i ka marrë kush gjë, por edhe mami yt i ka marrë bukën por i ka dhënë….. e di vetë ti.

 3. ja do dali prap me militantet e lsi te sheshi presidences: do bej shqiponjen me ato duart e ndyta prej hajduti, pastaj do bej “heil hitler”, pastaj grushtin komunist, pastaj tifozllik per galladasarain e pastaj do festoj tironen, dhe neser do festoj me partizanin pasi te falet ne xhami, teqe, kish dhe te deshmitaret e jehovait. Mos bej kot Like se e di qe perfiton nga jo reform ti i pari. leri aktrimet prej arturo ui. vemje e ndyr bashk me ram poturren qe ka dy mandate dhe nuk bitisi dot nje rruge e akoma ska mbaru bypassin e fierit. propagandist i felliqur.

 4. zograf nuk je xhindosur kot me liken ti jo , e di qe ky ta ha koken e ta qi mamin kur te doje e si te doje , kjo te llemb me shume

 5. Edvin bytha langaraqi 💩ose me mire vellau i Dobriqa Qosiqit shpejt ka per tja rras vetes ne plumb ballit por po mendohet mire ku vritet me shpejt ne balle ne zemer apo te ja fuse vetes plumbin ne bythe se aty e ka merak shume.

 6. Meqe ka permendur Luigji XIV, ju duket gje ky si Luigjit XVI qe krijoi mbreterimin absolutist dhe gruaja e ketij ne rolin e madam deficiti qe e keshillon te marre sa me shume borxhe shteti qe te kete mundesi te vjedhe ky sharlatan! Besoj se kjo thagma e fundit qe ke bere do te jete shkendija qe do çoje ne shperthimin e Revolucionit Shqiptar sepse mesa duket je ti ai ‘maloku’ qe s’do te zbrese nga kali, o Ed injoranti.

 7. Nikolas Löbel, deputet gjerman i CDU-së së Kancelares Angela Merkel, njëherazi anëtar i politikës së jashtme në Bundestagun gjerman dhe bashkëraportues për Shqipërinë, ka përshëndetur ndryshimet kushtetuese.

  Ai i ka cilësuar zhvillimet e sotme si një hap të shkëlqyeshëm për Shqipërinë në rrugën drejt BE.

  “Ky është një hap i shkëlqyeshëm për Shqipërinë në rrugën drejt Evropës.

 8. C`na cate trapin me keto budallalliqe. Jo firmosi denimin e Havzi Neles me vdekje, jo shperndaje parlamentin. Presidenti nuk mund ta shperndaje parlamentin se nuk e le kushtetuta dhe edi Rama se can koken fare edhe po e shperndau meta parlamentin. Ai vazhdon punen ne parlament dhe amerikanet by..q… dalin e thone se ne njohim parlamentin. si me zgjedhjet e 30 qershorit. E kshu se rruan kush. Kurse sa per havzi Nelen, ku jane familjaret e tij?? Pse nuk e marrin gjakun e havziut?? Po mijra te burgosur e te persekutuar pse nuk marrin hakun e tyre kunder ishkomunisteve si ju takon me te drejte. ore ata e njohin hetusin dhe gjykatesin qe i ka burgos, pse nuk i shkojne ne shpi ti hakmerren?? rrini pra e na cani trapin o dele.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu