• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Universitete, pjesëmarrje e ulët e votuesve deri më tani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zgjedhjet në Universitete po mbahen në kohë pandemie dhe pjesëmarrja duket e ulët.


Deri në orën 10:00, sipas raportimit të neës 24, i tek Fakulteti Ekonomik kanë votuar 100 studentë si dhe 130 pedagogë. Tek Fakulteti i Historisë- Filologjisë ka votuar 44.2% e stafit akademik, kurse pjesëmarrja e studentëve është 1.9%.


Akoma më e ulë është pjesëmarrja tek Fakulteti i Gjugëve të Huaja ku kanë marrë pjesë 0.02% e studentëve, ndërkohë stafi akademik ka një pjesëmarrje prej 37%.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu