• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet Metës që i përmendi babain komunist

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratave të forta të Presidentit Ilir Meta i cili tha se “kryeministri u mburr se është djali i komunistit që vari në mes të Kukësit poetët për fjalën e lirë”. Rama tha se ishte i keqardhur për këtë deklaratë.

“Kur Ilir Meta përmend babain tim, ndjej thjesht keqardhje të thellë për Ilir Metën. T’i vijë turp, por në fund fare kur Ilir Meta të jetë harruar njëherë e përgjithmonë, Kristaq Rama do të jetë aty, tek ‘Nëna Shqipëri’ dhe Heronjtë e Pavarësisë së Vlorës dhe të gjithë kur të shkojnë të nderojnë dëshmorët apo etërit e pavarësisë do të ngrenë kokën lart dhe do të admirojnë atë që Kristaq Rama i ka lënë këtij vendi” – tha Rama.


“Kur presidenti fton opozitën në zyrë dhe pastaj lëshon klithma dhe kushtrime për përmbysje të regjimit, nuk e di çfarë mund të quhet përveç se drejtues i opozitës.

Kur fton opozitën dhe pastaj bashkë me opozitën bëjnë thirrje për përmbysje të regjimit, thashë kur organizon shtabin e luftës kundër qeverisë në presidencë me opozitën dhe kur del para popullit bashkë me opozitën dhe thërret popullin në miting” – tha Rama në një intervistë për Report TV. ©LAPSI.al

15 Comments

 1. Babai Edit qe artist dhe po keshtu i biri qe ngriti nje shtet te rrenuar dhe beri Shqiperine nje vend europian Babai Metes qe kapterr dhe fuksi i fshatit pastaj e sollen ne Tirane si spiun i regjur Katunar Skrapari

  1. Ke te drejte , nderroi Shqiperine Komuniste qe vrau e persekutoi nje popull te tere..qe shkaterroi familje , kisha mijevjecare etj etj..nuk keni as turp njerez te perdale

 2. Mut i Ati mut i Biri,mut ai që bëri t’Anë.
  Ajo qe deklaroi Presidenti Ilir Meta,eshte nje fakt historik i publikuar.Kundeshtoje me fakte drogaxhi!
  Kristaqi “Artist”qe bëri edhe rrolin e gjykatesit politik ne diktature,duke firmosur denim me vdekje!
  Kjo e bën dyfish kriminel dhe fajtore.”Artist”qe bënte rrolin e zagarit te sigurimit,qe spiunonte koleget e tij,
  Odhise Paskalin me shoke.1951-1960 ka studiuar ne Rusi Kristaqi,9 vite!Cili student tolerohej ne kete menyre,
  kur dihej se te gjith studentet ishin me bursa shtetrore,dhe nese mesnin nje vit ktheheshin mbrapsh.
  Nje ne tre studenta qe studionin jasht,ka qenë spiun.Kristaq Rama tolerohej se ka qenë i rekrutuar i sigurimit.

 3. Ilir Meta akuzon Kristaq Ramen do e besoja vertet po te ishte i sinqerte ky Meta ne regull babai i Edi Rames ishte kaq i lige ky mut muti Meta nuk e dinte ne 2013 apo atehere ishte artist babai Edit, dridhe sumen Like dridhe sipas interesit

 4. Cili kristaqi ja qiu gruan palloshit se keta muter quhen tegjith kristaqer
  Meta tha nje te vertet mor Loqe e zgjebosur

 5. YMER BAZE THOTE SE EDI RAMA E KA GREG KRISTAQ RAMEN VELLA,MEROJA E KA ME DOKUMENT DHE CERTIFIKAT thotë:

  KRISTAQI KA NJE MERITE SE JA BERI EDI RAMES EDHE NJE VELLA ,GREGUN

 6. Ju kurvave te shqupit, jua tha ai. Dale se skeni pare gje akoma.

  Meruni me llafe kurvash tani. Ju ka hy ne qejf perdhunimi pranej.

 7. Nje gje skuptohet ketu, si Sala edhe Rama kane frike nga I. Meta. Jane dhjeramane nga natyra apo se u shkojne shtate nga kokfortesia e Metes? Ec e gjeje.

  Qe Ilir Meta tha nje te vertete, kjo sdo mend. Femijet e bllokut le qe duan pushtetin per vete dhe perjete, por “ofendohen” rende nga “katunaria”qe u zuri frymen ne qytet. Vecanerisht ne bllok. Shporrini qelbesirat, shporrini.

 8. e keqja e ketij vendi i ka fillesat ne 44 me ardhjen e hordhise se kuqe pas shitjes qe i bene kosoves dhe luften civile ne shqiperi pasi grabiten cdo gje qe u doli perpara me shtepi me flori e gjithcka pasi vrane e burgosen gjithe intelektualet dhe klerin mendojne bashke me pjellat e tyre se cdo ju takon atyre por ato jane vecse grabites uzurpatore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu