• |
ide | kryesore

Aksident me vdekje në Elbasan

Arkiva, Lajme, Të fundit

Aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Mjeti tip “Suzuki” me drejtues shtetasin H.R., 67 vjeç, banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin M.K., 38 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut. Për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi A.N., rreth 55 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte pasgjerë në mjetin tip “Suzuki”. Gjithashtu janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve.


Njoftimi i policisë:

Peqin/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Suzuki” me drejtues shtetasin H.R., 67 vjeç, banues në Elbasan, është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin M.K., 38 vjeç, banues në Maqedonin e Veriut.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë shtetasi A.N., rreth 55 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte pasgjerë në mjetin tip “Suzuki”,si dhe janë plagosur lehtë të dy drejtuesit e mjeteve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

1 Comment

  1. Arrestojini te 2 shoferet o policat bythqira te Peqinit. Ju qufsha rropt, ka vdekur tjetri apo do merrni lek fshehtas nga ky i Maqedonise?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu