• |
ide | kryesore

Isa Mustafa fiton betejën me Covid 19

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka arritur ta kalojë pa probleme koronavirusin.

Në një test të dytë ai ka rezultuar negativ. Është vetë Mustafa që e ka bërë të ditur një gjë të tillë përmes një postimi në Facebook ditën e sotme (1 gusht).


Postimi i plotë në Facebook

Dua te ndaj me ju lajmin se kam rezultuar negativ, pas perballjes me Covid-19.
Kam nderin të falënderoj gjithë ata që janë lutur për shëndetin tim. Familjen time të mrekullueshme për kujdesin e parreshtur, bashkëshoren Qevseren, vajzën time, doktoreshën Afërditë, djemtë Arbenin e Besnikun dhe nipin tim Metin; motrat dhe vëllezërit.
Një falënderim të veçantë e meritojnë mjekët tanë të fushave të ndryshme që më udhëzuan dhe rekomanduan kur kisha nevojë, prof . Dr Sali Ahmeti, prof. Dr Afrim Gashi, dr. Rexhep Manaj, dr. Valbon Krasniqi, prof. dr. Venera Berisha-Muharemi, dr. Bujar Gjikolli. Mjekët dhe sistemi shëndetësor meritojnë shumë më shumë sesa që ne u ofrojmë.
Falënderoj për mbështetje nga bashkëpunëtorët e LDK-së, kolegët nga ASHAK dhe Universiteti i Prishtinës!
Falënderoj Presidentin Thaçi, Presidenten Jahjaga, Kryeministrin Hoti, Kryeparlamentaren Osmani, Kryetarin e PDK-së, Veseli, Kryetarin e AAK-sê, Haradinaj, Kryetarin e Nismës, Limaj, kryetarin e AKR-së, Pacolli, kryetarin e Prishtinës, Ahmeti, nënkryetaren e Kuvendit nga VV, Nagavci; burrështetasit shqiptarë: Presidentin Ilir Meta, Presidentin, Sali Berisha, Kryeministrin Edi Rama, Kryetarin e PD, Lulzim Basha, Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramos Ruçi, Sekretarin e PS, Taulant Balla, kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti; si dhe ambasadorin e SHBA-së Kosnett, ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Abott, ambasadorin e Italisë, Orlando, ambasadori zviceran, Lebet, deutetë të pozitës dhe opozitës dhe shumë qytetarë për tregimin e kujdesit dhe urimet e tyre për shëndetin tim.

Miq të nderuar, kishte edhe të tillë që i duartrokitën sëmundjes time e që uruan vdekjen time.
Pati të sojit që sajuan varrimin tim virtual në rrjetet sociale e ma tmerruan një pjesë të familjes e cila nuk ishte në rrjedhë se çfarë ka ndodhur dhe çfarë po ndodhë.
Edhe këtyre iu uroj shëndet; fëmijëve dhe familjeve të tyre! Fati ynë ështe që tjetërkush vendosë për jetën tonë, ndërsa me disa merret drejtesia.
Covid-19 po bënë të veten, por ne duhet ta bëjmë tonën, të respektojmë rregullat që kërkohen nga institucionet shëndetësore.
Uroj që ata që janë prekur me Covid-19 të shërohen sa më shpejtë, kurse me dhembje të thellë u shpreh ngushëllime të gjitha familjarëve që humbën të afërmit e tyre.

8 Comments

 1. LAJM I KEQ PER KOMBIN SHQIPËTAR ,SA ME SHPEJT TE NGORDH ISA MORINA ME MIRE PER KOMBIN thotë:

  LAJM I KEQ KY PER KOMBIN SHQIPËTAR,PO TE NGORDHT ISA MORINA DO TE ISHTE NJE LAJM I MIRE

 2. Politikanet tane fitojne betejen e madhe me coronakarucin kurse populli shqiptar nuk fiton dot betejen per buken e gojes, hyrna ju marrte dreqi krejt politkanve tradhtar

 3. PO RREN QENI OLAK SE SU KON I PREKUN NGA VIRUSI DHE DISA DEPUTET TE LDK E KAN PREGADIT KET PLON PER TE JEK VEMENDJEN TREGOJE DUKUMENTIN KUSH TE KA BO ANALOZEN O MASHTRUS SE NE SPITAL SJE KON KUR PER KET TAST

 4. Te dala nga goja , pena apo facebook i nje politikani me pervoje qe nga koha e shtetit multinacional

  e federalist jugosllav, e nje akademiku te “shquar” packa se ‘postin me

  nofken ” akademik” e mori ne kundershtim me rregulloren e akademise duke qene politikan ne detyre

  dhe ushtrues i pushtetit politik, e sidomos te artikuluara aq bukur nga njeriu qe me makinacionet e tij

  eshte i afte te largoje nje qeveri te dale nga vota e popullit vetem pas 55 ditesh e ne kohe pandemie,

  vendosja ne panteonin e burrave te shtetit shiptar te epokes post komuniste krahas Sali Berishes te

  96-97-es,te Gerdecit e 21 janarit, te Gramoz Rucit te 2 Prillit, te ilir Metes se floririt ,e te bllokut

  shtateqintmijesh e mbrembjess se ngjalave, e Lulezim B,ashes se rruges se kombit, e Edi Rames

  se ideatorit te kanabizimit te vendit, te shnderrimit te Shqiperise ne “qender te zhvillimeve operacionale

  te trafikut te droges’ sipas vete raportit te State Department of USA, te kriminalizimit te parlamentit, te

  bashkive dhe te administrates shteterore, te mbushjes se burgjeve me fakire fukaranj e te lenies se lire

  te te krimineleve dhe korrupsionisteve, te prishjes selektive, te kundraligjshme e te pamoralshme te

  mijera shtepive te banorese qe kane derdh mundimin e jetes aty me qellimin e vetem per te krijuar

  sheshe ndertimi qe oligarket dhe kriminelet te pastrojne parate e tyre, te berjes se Pushtetit dhe

  Shqiperise “toke e zanun nga rilindja” dhe per pasoje braktisjen ne mase te mbi 400 mije te rinjeve

  e te rejave qe shohin si te vetmen alternative largimin nga Shqiperia rilindase, etj, vendosja pra

  krahas ketyre emrave rrezatues edhe e e drejtuesit te shquar te kryetarit te grupit parlamentar te

  PS , doktorit te shkencave politike qe ne plagjiaturen e tij te mbrojtjes se doktoratures

  i jepte keshilla edhe Keshillit te Europes z. Taulant Balla eshte nje kontribut i madh ne lemin e

  studimit te historise politike te shtetit shqiptar postkomunist dhe e cilesimit e te identifikimit

  akademik te autoreve qe e kane sjelle Shqiperine ne kete gjendje te mjere e te pashprese qe eshte

  sot.

  “Toke e zanu nga rillindja”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu