• |
ide | kryesore

Ndarja nga jeta e nënës, Edi e Olsi Rama kanë një mesazh për miqtë e të afërmit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas ndarjes nga jeta të nënës së tyre, kryeministri Edi Rama së bashku me vëllain e tij, Olsi Rama u kanë dhënë një mesazh të afërmve dhe miqëve të tyre. Duke i falënderuar për mesazhet e pafundme që u mberrijnë, ata kërkojnë mirëkuptim prej të gjithëve për pamundësinë e pritjes fizikisht të ngushëllimeve. Kjo sipas tyre për shkak të situatës së krijuar nga pandemia.

REAGIMI:


Përulësisht u lutemi familjarisht mirëkuptim të gjithë të afërmve e miqve të mirë, për pamundësinë e pritjes së ngushëllimeve e të ceremonisë së përcjelljes së nënës sonë në banesën e fundit, në kushtet e detyrimit për të respektuar rregullat e mbrojtjes së shëndetit të gjithësecilit. I falenderojmë të gjithë për mesazhet prekëse që vazhdojnë ta na vijnë për humbjen e nënës sonë të shtrenjtë dhe e vlerësojmë shumë respektin e mirëkuptimin e kujtdo që do të donte të ishte edhe fizikisht pranë nesh në këtë ditë të vështirë. Edi dhe Olsi Rama. Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama dha lajmin se nëna e tij, Aneta Rama ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

24 Comments

  1. U shofshi me kuc e me mac o kriminele! Nje mos mbetci, u shkretofshi dhe u mallkofshi brez pas brezi! Mos iu ndafte brenga, mortja dhe dhembja qe e bete kete vend te pajetueshem, o vampira te pangopur me gjak shquptari! Ju zencin mallkimet, nema dhe haku i shqiptareve qe keni vjedhur, vrrare, poshteruar, surgjunosur! Mos ju ndafte ferri mbi toke dhe nendhe! Mos pafshi dy dite te bardha as ju, as femijet dhe pasardhesit tuaj!ZOTI i MADH ju ardhte hakut o edvin kristaqi&bandes se RIVDEKJES! U poshterofshi brez pas brezi nga krimineli i pare deri tek krimineli me i fundit, i RIVDEKJES! Mos harroni se mallkimi i shqiptareve nuk do t’ju ndahet, s’keni shpetim, te gjitha do t’i paguani nje per nje, cdo gje do te lahet deri ne nje!
   Tani zgerdhiuni, qeshni, talluni, o mjerrane me krimet tuaja bere ketij mileti te pafajshem, por, qesh mire kush qesh i fundit!

 1. Te vjen keq vetem per LaliLlumin qe s’mund te marre pjese…. vetem nqs ka shkuar ne oren 4 te mengjesit…..

 2. U shofte kjo fare e kesaj femre te poshter pasi polli njeriun me te ndyre per popullin Shqipetare, njeriun qe per sa e sa vite ua nxiu jeten gjithe popullit fat keq Shqipetare.

 3. Të gjithë njerëzit do të dëshironin të jepnin ngushëllime por ia ke bërë të pamundur me qeverisjen tënde harbute, o satrap.Kjo është shumë domethënëse.

 4. U shofshi me kuc e me mac o kriminele! Nje mos mbetci, u shkatetofshi dhe u mallkofshi, brez pas brezi! Mos iu ndafte brenga, mortja dhe dhembja se e bete kete vend te pajetueshem, o vampira te pangopur me gjak shquptari! Ju zencin mallkimet, nema dhe haku i shqiptareve qe keni vjedhur, vrare, poshteruar, surgjunosur! Mos iu ndafte ferri mbi toke dhe nendhe! Mos pafshi dy dite te bardha, as ju, as femijet dhe pasardhesit tuaj! ZOTI i MADH, ju ardhte hakut, o edvin kristaqi&bandes se RIVDEKJES! U poshterofshi brez pas brezi, nga krimineli i pare, deri tek krimineli me i fundit, i RIVDEKJES! Mos harroni se; mallkimi i shqiptareve nuk do t’ju ndahet, s’keni shpetim, te gjitha do t’i paguani nje per nje, cdo gje do te lahet deri ne nje!
  Tani zgerdhiuni, qeshni, talluni, o mjerrane me krimet tuaja, bere ketij mileti te pafajshem, por, “qesh mire kush qesh i fundit”, thote populli mesuesi i madh dhe i pagabueshem!

 5. o kurve rikurvash i paemer po ato nena,gra,baballare ,djem nenash qe po vdesin nga pashpirtesia e ketije krimineli n per te cilet nuk kujdeset njeri nuk jane njerez apo nuk jane kriminele e bije kurvash te degjeneruar si ju plehra.ptu rrace e ndyre kurvash,halesh,fekalesh e pambarim.

 6. Kujt po i rruhet per te.Ne shqiperi po vdes rinia kurse bota shqiptare po pikellohet per nje cope plake 80 vjece qe kurre nuk ka vuajtur ne jeten e saj.

 7. Kështu qenka këtu, me këta njerëz, që duan të shkojnë në Evropën e krishterë, ku rron postulati se ‘i vdekuri nuk shahet’.

  Por bëhet edhe një lëshim në këtë rregull të paprekshëm: Sigurisht, ne nuk mund t’i ndalojmë të gjithë që të flasin si të duan, sidomos nuk mund të ndalojmë hakmarrjen e zombie- ve!- thuhet prapë në arsyetimin biblik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu