• |
ide | kryesore

PD: Kulla me 18 kate te “Liqeni”, nga kompania ku punon vajza e kryeministrit

-Instant, Lajme, Të fundit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa pretendon se kryebashkiaku Erion Veliaj ka dhënë leje për të ndërtuar kulla tek parku i Liqenit. Me anë të një statusi në Facebook, Ina Zhupa ka publikuar planin e detajuar vendor, në të cilin sipas saj parashikohen kulla deri në 18 kate, të cilat do të ndërtohen nga firma “51N4E”. Më tej, demokratja shton se vendimi është miratuar që më 12 maj të këtij viti duke i hapur rrugë kështu ndërtimit në 61.000 m2 .


“Firma 51N4E e njohur si firma ku punon vajza e kryeministrit dhe Gent Agolli, ish konsulenti i Sheshit Skenderbej, kane planifikuar ne PDV e re qe mori miratimin e Bashkise Tirane, ndertime per te gjithe zonen ne liqenin artificial. Zona njihet si e Garda e Republikes, ju dha Bashkisë Tiranë edhe Veliaj premtoi edhe genjeu që do ja kthente parkut te Liqenit,”-shkruan ndër të tjera Zhupa.


12 Comments

 1. Pd parti e keqe, njerez te keqinj, muter bij muterish, te gjithe ata huliganet qe thynin xhama. Shikoje kush militon aty dhe sa i do populli. Po nuk ju eci djallezia ska gje se ben detyren. Salen kishin hak keta, i mbante ne nivelin e tropojanve, revolucion puro komunist dhe yzhym. Ptu ti peshtyj deri tek militanti i fundit, me perjashtim te lulit.

  1. PS eshte parti e mire. Nga te mirat qe i ka sjelle ketij populli keto 7 vjet, po jetojme si Koreano verior. 7 vjet pa rritur paga, pensione. Brenda 7 vjeteve kane ikur mbi 400,000 shqiptare se nuk e duronin miresine dhe bollekun qe solli PS. PS-ja eshte e vetmja parti ne bote pa socialiste por sufllaqiste. PS-ja eshte parti shume e mire se e gjeti borxhin publik 65% dhe tani e ka 80%, po do shkoje akoma se kane dhe 1 vit per te permbyllur mandatin. Dhe qershia mbi mutin e PS eshte standarti 20 milion euro per 1 km terital, me falni asfalt:).

   PD eshte parti e keqe por ju jeni Parti Muti, Parti Vampirash.

  1. Mos ki merak se nuk bien kullat nga termeti se do i ndertojne per se mbari, jo per gje po besoj se do marin dhe vet shpia aty keshtu qe …
   Kur i le populli rruge te lire, mir ja bejne, shkelmin ne fyt tia vene ktij populli legen.

 2. Nje shkrim me siper theshte prap fajin e ka Saliu, po mire mo cop mishi i bythes se atije gerdalles km ose i Lali pordhes vetem keta super hajdute, super kriminela kan lindur per te qeverisur kete popull. Te pakten ne kohen e Saliut dhe te Lulit jan ndertuar vepra qe s kan per tu ndertuar ndonje here, plus per 8 vjet ky grdalla plak matuf njeher si rriti pensionet mo, po rrogat, por eshte mesuar vetem propogande dhe vetem propogande, epo ate super genjeshter populli i urte Shqipetare nuk e ha me.

 3. ta akuzosh KM per korrupsionin e shfrenuar qeveritar, per kanabizimin e vendit, per kriminalizimin e

  e gjithe hallkave te shtetit duke filluar nga parlamenti, ta akuzosh per bashkepunim me krimin e organizuar

  per vjedhjen, manipulimin e zgjedhjeve dhe presion ndaj votuesve, ta akuzosh per fryrjen e administrates

  me militante, ta akuzosh per prishjen e ballances se pushteteve duke i marre e kontrolluar te gjitha nga

  nje dore per interesa te veta dhe te nje grupi te vogel te lidhur me te, ta akuzosh per burgosjen e

  dhjetera mije veteve per pamundesi te pageses se energjise elektrike apo per ndonje riparim, ta akuzosh

  qe per per shkak te politikave te tij antipopullore dhe antikombetare qindra mijra te rinj e te reja

  braktisen e do braktisin vendin duke e lene Shqiperine ne duart e nje grupi vampiresh me emrin

  rilindje,ta akuzosh per prishjen e mijera banesave per te krijuar sheshe ndertimi qe oligarket dhe

  kriminelet e lidhur me pushtetin te pastrojne parate, ta akuzosh se ne keto vite te qeverisjes se tij

  Shqiperia u kthye ne nje ferr per njerzit dhe familjet qe jetojne me pune te ndershme dhe nje

  parajse per te korruptuarit, per kriminelet, trafikantet e soj e sorollopin e tyre aq sa nga anketat

  e zhvilluara mbi 85 perind e te rinjeve desherojne te largohen pergjithnje nga vendi i shqiponjave

  rilindase, ta akuzosh e ta akuzosh me fakte te te pamohueshme te nje realiteti te hidhur e

  deshperues duke drejtuar gishtin nga ai person qe te keqen dhe dobesite e trasheguara nga

  qeverisjet e meparshme i ngriti ne nje nivel te papare ndonjehere duke i kthyer ne metode te

  qeverisjes dhe duke e kthyer shtetin nga nje e mire e pergjitheshme qe duhej te ishte ne nje

  te keqe te pergjitheshme, per te gjitha keto pra ka sens.

  Por ta akuzosh km se po ben favore kompanise ku punon vajza e tij kur dihet boterisht

  se km nuk ka vajze por ka dy djem, kjo eshte si ta akuzosh se po jep henen me koncesion.

  Po edhe sikur te kishte , a duhet te falimentoje kompania ku mund te punonte vajza e tij.

  Keto lloj kritikash e akuzash i zhvleresojne dhe i relativizojne edhe akuzat e verteta.

  1. Meqe je lodhur duke shkruar gjithe kete koment po ta kthej nje pergjigje te shkurter. Quhet Rea Xhillari dhe eshte vajza e gruas se KM se ciles ai i referohet si vajza ime me te drejte. Persa i perket akuzave qe ngrihen ketu ne kete shkrim nuk marr gje persiper pasi nuk jam i informuar. Per nje gje jam i informuar qe kur Lali Eri do zgjidhej Kryetar kishte si moto te fushates se ti Zero ndertime ne Tirane pasi ka dendesi te madhe Tirana do zhvillohet ne periferi qe te marrin jete edhe perferite me disa qendra (Tirana multicentrike). Sapo u be kryetar deklaroi te fitojme ne lartesi dhe jo ne gjeresi. Qe atehere kane rrjedhur shume ujera dhe shumekush e ka harruar dhe tani Lali thote qe biznesi duhet te ece te ndihmohet ekonomia e te zhvillohet e ti jepet vlere prones. Me pak fjale 180 grade prapakthehu. Pra Lali e provon ne praktike shprehjen qe njeriu ndryshon dhe cdo dite Tirana mbushet me lule betoni dhe me qendra tregetare te mbushura me dyqane qe nuk shesin asgje por perdoren si lavatrice te parave te pista te droges, prostitucionit dhe korrupsionit dhe me pallate te shemtuara betoni me cmime stratosferike te padenja per cdo qytet te Europes.

 4. Ky eshte impakti evropes “perendimore” shpallim fitues pa gare. I rrofte komunizmi plerave. Virusin qe u munduam ta hiqnim ne 30 vjet jete qe kemi, na e solli me fuqishem kjo organizate rropqire.

 5. Ju i ores 16 e 32. qenke nje sy lesh i pa pare, po ky mori per grua ate qe ka pas 4 burra dhe me nje goce me veti, prandaj ju qenki si ky palo km qe e zen diellin me shoshe 🙈🙈🙈🙈

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu