• |
ide | kryesore

Si i ndryshoi jeta aktorit turk Çagatay Ulusoy

-Instant, Paparazzi, Slider

Gazetari turk Mutlu Hesapçi ka botuar një artikull në lidhje me aktorin turk  Çagatay Ulusoy.


Gazetari ndër të tjera tregon se jeta e Çagatay ka ndryshuar brenda një nate falë një producenti. ‘Kjo është historia e një të riut jeta e të cilit ndryshoi brenda një nate. Nëse producenti nuk do ta kishte parë atë natën në konkursin për modelim jeta e tij do të ishte shumë ndryshe. Ai luajti në serinë e tij të parë pa pasur asnjë ide për aktrimin. Ai vazhdoi të studionte për aktrim ndërsa vazhdonte të merrte pjesë në shfaqje televizive. Nga një model ai u bë aktor që studio jo vetëm në Turqi por edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai dëshmoi se ishte jo vetëm një aktor i shkëlqyeshëm, por edhe një këngëtar i mrekullueshëm, edhe pse nuk do të ndoqi një karrierë muzikore.Gagatay e di plotësisht mirë vlerën e parave që ka fituar, sepse ai nuk është rritur në pasuri, dhe është shumë i mirë në administrimin e tyre, duke preferuar të jetojë në mënyrë modeste, por pa i mohuar vetes asgjë’ shkruan gazetari për aktorin.


3 Comments

  1. Kujt po i Trichet o turkoshake te llapsit
    Shqitaret te prishur legene llum i vendit. Asnje deshire nuk kane shqiptaret per keta koqet turke pervec qeneve te medias qe paguhen nga derrdogani, e demtojne shume patrotizmin shqiptar. Langaraqe kanalesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu