• |
ide | kryesore

Video/ Vllaznia mbetet në Superiore: shkodranët e Besëlidhjes nuk mjaftojnë në Loro Boriçi

-Instant, F1, Sport, Video

Superioria nuk humbet një emër të traditës, që nuk është se nuk rrezikoi, duke shkuar në playout në fund të një sezoni të trazuar, por në Loro Borici Vllaznia nuk e coi dëm avantazhin e stadiumit të shtëpisë, duke thyer 3-1 Besëlidhjen. Nuk mjaftuan shkodranët e lezhianëve, duke filluar nga Elvis Plori në pankinë, por as serbi Djordjevic sepse në anën tjetër kishte shumë kualitet për tu përballuar nga një skuadër e Kategorisë së Parë, edhe kur është ajo që ka nxjerrë nga Kupa e Shqipërisë Partizanin.

Në Playout, në një ndeshje për jashtë e brenda, është tjetër histori dhe lezhianët edhe nëse nuk e dinin e mësuan kur pësuan dy gola për tre minuta. Impakti i ndeshjes për të besuarit e Dedjas ishte i jashtzakonshëm, ndoshta të shtyrë nga dëshira për të mos i lënë në dorë asgjë rastësisë. Arsid Kruja në minutën e 15-të gjeti këndin e pambuluar të portës së Besëlidhjes, ndërsa silura e Herald Markut tre minuta më pas ishte e pakapshme për portierin e bluve.


Plori kërkoi nga të tijtë të mos hiqnin dorë nga ndeshja pa e provuar dhe ai që e kuptoi mesazhin ishte Djordjeviç. Sulmuesi serb ndoqi mirë aksionin në minutën e 32-të, duke ndëshkuar Efremov nga fare pranë. Por është një lojë e hapur vetëm në dukje, sepse kuqeblutë mbajnë mirë fushën, nuk rrezikojnë prapa dhe në kundërsulm mbyllin llogaritë me kapitenin Gilman Lika në minutën e 77-të.

Një gol që vendos qëndrimin në Superiore për sezonin e ardhshëm për Vllazninë, që me Xhaferrin në krye të klubit shpresojnë që të bëjnë një sezon krejt ndryshe nga ky që sapo u mbyll.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu