• |
ide | kryesore

Avokatët e Ylli Ndroqit: Sekuestro nga SPAK një sulm politik i Erion Veliajt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

SPAK ka sekuestruar sot 26 pasuri të Ylli Ndroqit, pronar i ORA News. Në lidhje me këtë lajm, janë deklaruar avokatët e Ndroqit, të cilët thanë se vendimi për sekuestrimin e pasurisë së Ndroqit është vendosur nga Gjykata e Shkallës së Parë të SPAK, ndërsa do të apelojnë këtë vendim në shkallë më lart të gjyqësorit.

Për avokatët, sulmi ndaj Ylli Ndroqit është politik, pasi biznesmeni ishte në gjyq me kryebashkiakun e Tiranës Erjon Veliaj.


“Ylli Ndroqi nuk është i shoqëruar. Na është dhënë vendimi në dorë për sekuestro. Kjo është venmdim i shkallës së parë të SPAK, do ta apelojmë. Makina e tij ndodhet në ambjentet e Policisë së Tiranës.

Zoti Ylli Ndroqi do të provojë para gjykatës se pasuria e tij është e ligjshme dhe e vendosur nga bizneset e tij. Ky është një sulm politik ndaj Ylli Ndroqit, pasi ishte në gjyq me kryebashkiakun e Tiranës Erjon Veliaj”, deklaruan avokatët.

28 Comments

 1. Ky eshte sistem ku fiton djalli me i forte ndaj atij me te dobet. Ja ta zeme se u konfiskuan perfundimisht pasurite e kriminelit Xhemal Pasmaciu. Ne duart e kujt krimineli do shkojne? Sa perqind do marrin keto te shtetit qe do i transferojne? Cfare do fitojme ne te demtuarit nga pasuria e Pasmaciut? Asgje. Thjesht do vidhet dhe administrohet me keq. Besimi tek ndryshimi fillon kur goditet kriminelet e qeverise dhe jo kundershtaret kriminele te saj.

  1. Ti lexoj shkrimet dhe ti respektoj idete por ketu me dukesh pak paragjykues qe kur thua Xhemal Pasmaçiu dhe jo Ylli Ndroqi. Dukesh edhe pak dashakeqas kur thua krimineley per z.Ndroqi pa u gjykuar.
   Ky vend ka aq kriminela e mafioza saqe Ndroqit edhe sikur te ishte kriminel ,do ti vinte radha pas nje shekulli .Je aq shkalle e larte e inteligjences saqe nuk ke nevoje te lexo perversitetet e Mero kurves.

   1. Faleminderit per konsideraten ne radhe te pare.
    Ndroqi apo Pasmaciu eshte denuar per trafik droge. Nese nuk e quajme trafikun e droges krim i bejme sherbimin rilindjes. Gjithsesi,ajo qe them une eshte qe me mire t’i mbaje ky qe i ka vene se kriminelet e rilindjes pasurite. Ne nuk fitojme gje nga sekuestrimet selektive.

 2. PSE NUK I TROKET NE DERE CARLO BOLINOS DHE YMER GELBAZA KELLIRES DHE KOL SALLAKUT ,SPAKU?! thotë:

  ME URDHER TE EDI RAMES DHE LAL ERIT ESHTE BERE KJO PUNE KETE E DI EDHE GOMARI I TAULANT BALLES NE LIBRAZHD

 3. Ju avokat mire benei qe e mbroni nje trafikant droge por a mund te na thoni se me cfare”pune” e vuri kete pasuri

 4. Kane thene se; “paraja i ben te gjitha, gamorin, profesor filozofie, lugatin Alen Delon”, nuk eshte fare e vertete! Kjo me fakte, cfare mund t’i bej paraja, surratit te ketij katnarit ordiner?! Asgje, asgje fare, vishe gomarin me Prada, a ndryshon valle?! Ushqeje gamorin, me havijar te kuq, ai prap tek ferrat, tek gjiza dhe grosha, e ka mendjen. Qytetar lind, qytetar, nuk behesh! Pale ky gamori ishte edhe dekani i konsujve te nderit dhe konsull nderi ne Meksike, dy nga makinat e katnarit ishin me targa diplomatike, shkelje flagrante e protokollit te shtetit! Katnari James Bond, te gjitha makinat e tjera i kishte me targat 007 YN. InshALLAH, banditet, hajdutet, ne pushtet, fillojne dhe hane kokat e njeri-tjetrit, mbase keshtu shpeton mileti i shkrete. Do t’i marrin ca para, se keta katnaret, keta lumpeni, po te shikojne ndonje polic me nder…. nga frika, do t’a lirojne pasi t’a ruajne mire, nga paret dhe pronat, sic kane bere deri tani.

 5. Kane thene se; “paraja i ben te gjitha, ben gamorin, profesor filozofie, ben lugatin Alen Delon”, nuk eshte fare e vertete! Kjo me fakte, cfare mund t’i bej paraja, surratit te ketij katnarit ordiner?! Asgje, asgje fare, vishe gomarin me Prada, a ndryshon valle?! Ushqeje gamorin, me havijar te kuq, ai prap tek ferrat, tek gjiza dhe grosha, e ka mendjen. Qytetar lind, qytetar, nuk behesh! Pale ky gamori ishte edhe dekani i konsujve te nderit dhe konsull nderi ne Meksike, dy nga makinat e katnarit ishin me targa diplomatike, shkelje flagrante e protokollit te shtetit! Katnari James Bond, te gjitha makinat e tjera i kishte me targat 007 YN. InshALLAH, banditet, hajdutet, ne pushtet, fillojne dhe hane kokat e njeri-tjetrit, mbase keshtu shpeton mileti i shkrete. Do t’i marrin ca para, se keta katnaret, keta lumpeni, po te shikojne ndonje polic me nder…. nga frika, do t’a lirojne pasi t’a ruajne mire, nga paret dhe pronat, sic kane bere deri tani.

 6. Shikoni tash Ilir Meta dhe Lulu Basha do bejne takimin e rradhes per te organizuar protesta sepse eshte arestuar Ylli Ndroqi(Xhemal Katunari) dhe do thone qe ketu cenohet media e lire hahaha.

 7. Po Klan dhe TOP channel, po BOLinon, Mero bazen etj. ??? Apo edhe kta e kane fillu pasurine si ky i fiqve, tu shit fara, kaush me thana, ide, misra te pjek ??!!
  SPAK = KAPS (Kapexhiu)

 8. Nqse cdo vendim gjykate, do e quajme sulm politik, atehere ne kete vend do vazhdojne ta bejne ligjin mafiozet. Ka ardh koha qe shteti, qe i ka te gjitha strukturat, te filloj e bej kontrollin e te gjitha bilanceve te bizneseve te medha, qe nga Zamir Mane e me rradhe.
  Nese do kete nje kontroll rigoroz dhe te drejte, pjesa derrmuese e ketyre “biznesmeneve te suksesshem”, do dalin lavatrice te lekeve te politikaneve dhe te trafikanteve te droges. Eshte e thjeshte. Asnje teori ekonomike , nuk mund ta justifikoje kete “ekspansion ekonomik”. Ylli ndroqi per hir te se vertetes eshte vetem nje pike , ne gjithe kete oqean zullumi.

  1. Po sulm politik jane moj zonje nqs adresohen ne njerin kah dhe ne dobi te kahut kundershtar. Kjo ben MUUUUU. Pasmaçiu nuk u be sot trafikant droge. Po keshtu te jetoje SPAK edhe milionat e lali erit, shtepine, dasmen, llogarite e familjareve. Dhe ti fundose te 2.

  2. TI NUK MENDON SE ESHTE SULM POLITIK?
   SULMI ESHTE 1000000% I PASTER POLITIK .
   KETO JANE SIKLETE PER NDROQIN POR I BEJNE MIRE SHOQERISE . KETU KUPTOHET SE SHTETI ESHTE MAFIOZ DHE SE DREJTESIA ESHTE VEGEL E TYRE .

 9. YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN E EDI RAMES PER INCEST NE FAMILJE DHE PRAP I NDAJN LEKET BASHKE ,ASHTU SI CARLO BOLINON DHE KOL SALLAKU

 10. ose komentues meqe merni vesh shume pse nuk kerkoni te sekustrohen dhe pasurite e italianit mafios bolina si i

  v uri te qifsha robt hera e pare qe po shkruaj opo te pren bolinen

 11. Sepse Bolino BOLJA eshte nJE BYTHLEPIRES DHE ZAGAR i TREDHUR Nga EDI Rama DHE ORGANIZATA

 12. Po te nisemi se si e vune pasurine bosat e Arnautistanit kush e di ku perfundon meseleja. Por meqenese Ora TV ka qene nje media anti-Mavi, ka vend te mendojme se eshte sulm politik kunder medias anti qeveritare. Pra Smells Like Xhaxha Erdogan!

  Pse SPAK nuk po heton shembjen e Teatrit?! Cfare fucking ben ky lesh SPAK-u?! Apo dirigjohet nga stani i Ripjerdhjes?!

  A e kuptoni o popull, qe po i mbyllet goja mediave anti-mavi! Nuk ju pelqen ketyre ti nxjerresh te palarat. Duan emisionet e Rudina Xhunges me shoke.

 13. Ylli Ndroqi dihet qe paret i ka bere me kontrabande droge dhe duhej arrestuar me kohe Po me mire vone se kurre po vjen ora te justifikoje Lylzimja paret e vjedhura te rruges kombit dhe Sali Bucja gjithe pasurine e tij dhe te familjes

 14. Kur u hap Top channel me cfarë parash u hap.Dakort nëse qëndron akuza.Por cndodhi me Agon.Pastaj të fillohet me radhë.Top channel ka filluar në kohën e artë të Ps.

 15. Nga qe e dhjeu me dy fshataret e vdekur dhe dy komisioneret e varfer qe skishte ku ti zinte qeni
  Spak t’ha do kapim Ndroqin.
  Tani Ndroqi mund te jete edhe kriminel ,un personalisht jam Kunder gjese harram ,por e Ka pyt b. Kur i Ka hy asaj Pune ,Ka bere edhe burgun ne Turqi.
  Po’ ketà politikanet e qelbur qe gjithe ate ekonomi te centralizuar e bene rrush e kumbulla me saraje villa e pare neper banka nga i gjeten
  Apo punuan 3 milion skllever
  Dhe po’ vazhdojne te punojne akoma paguajne taksa qe se dine ku shkojne.
  Ti qytetari qe i paske inat katnaret je katnar 7 breza.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu