• |
ide | kryesore

Berisha i del në mbrojtje Ylli Ndroqit: Narkopushtetarët deri dje ndanin pompe e salltanete me pronarin e Ora News

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish kryeministri Berisha ka reaguar pas vendimit të SPAK për të sekuestruar pasuritë e biznesmenit Ylli Ndroqi.

Në një postim në rrjete sociale Berisha ka sulmuar organet e drejtësisë, sipas së cilit ai po sulmohet jo se i ka pasuritë me origjinë të dyshimtë, por për shkak të guximit, profesionalizmit dhe pavarësisë gazetareske.


Postimi i plotë:

Ndal terrorit banditesk politik ndaj gazetareve te Ora News!

Miq, lajmet mbi 25 pasuri me origjine te dyshimte te Ylli Ndroqit u shoqeruan nga dyndje e hordhive te narkobanditeve me uniforme te armatosur deri ne dhembe ne ndertesen e televizionit, presioni fizik psikologjik dhe policesk ndaj gazetareve Ora News ne mjediset dhe oborrin e ketij televizioni.

Ky terror psikologjik dhe fizik ndaj gazetareve provon qarte se objekti i vertet i akuzave nuk eshte pronari i ketij televizioni Ylli Ndroqi apo Xhemal Pasmaçiu, i gjykuar dhe denuar per implikimin e tij ne trafik droge, por jane gazetaret, lajmet, debatet, emisionet e guximshme investigative te tyre per aferat e korrupsionit te shfrenuar te ministrave, te Erion Velise dhe vet Edvin Hajdutit.

Denoj me ashpersine me te madhe keto akte prej gangsteresh te narkopushtetareve qe deri dje ndanin pompe dhe salltanete me pronarin e Ora News kurse sot te tmerruar nga faktet, dokumentat, analizat dhe investigimet e gazetareve te ketij televizioni jane versulur kunder tyre duke deshmuar qarte se Ylli Ndroqi nuk eshte akuzuar per shkak te pasurive te tij me origjine te dyshimte sepse te tilla jane Sarajet e Surrelit, pallati ne paje etj etj te Edvin Kristaq Xibrakes, por ai eshte viktime e guximit, profesionalizmit dhe pavaresise se gazetareve te mediave te tij. sb

17 Comments

 1. Po te mos kishte guxim per te kritikuar aferat e qeverise dhe te lali erit sdo i kish hyre gjemb ne kembe. Kjo eshte reforma ne drejtesi, selektive dhe ne dore te nje njeriu qe ka te gjitha pushtetet ne shqiperi.

 2. Sa her pellet ky gomari plak. Do te thote se gjerat jan ne rrugen e duhur.
  Iku koha jote o VAMPIR, qe ja oive gjakun ketij populli me te gjitha llojet e poshtersive. PELLIT PELLIT NUK KE FAJ PO TE VJEN RRADHA.

  1. Vallaj aq ne rrugen e duhur jane gjerat saqe spo i jep dum as GPS-si. A ju po ju han ujku e akoma kujtoni se jeni ne enderr.

 3. O i pa emer une si ty bej çdo dite nga nje ne hale dhe e ka nje emer prandaj perdore per emer te identifikohesh se i pershtatesh

 4. Mondi barcelona është pike qendërmbrojtësi i barcelonës por nuk nbron dot as pidhin e shakirës o mondi të qifsha shakirën tënde

 5. Padrino i PDs i del ne mbrojtje trafikantit. Shqupistat e pashkolle nxitojne te bekojne doktorr Birishen…
  Kjo esht me pak fjale historia e perseritur e PD.

  PDja ne mbeshtetje te zaptuesve te tokave.
  PDja ne mbeshtetje te Gjin Gjonrave
  PDja ne mbeshtetje te hajduteve te korrentit.
  PDja ne mbeshtetje te Lazaratit……

  PDja e “djathte” e ligjit dhe e rregullit, nje kancer qe do zhbehet se shpejti.

 6. Saliu dhe PD e vetmja rreze dielli ne 75 vjete ne Shqiperine komuniste islamike dhe kontrabandiste te E Hoxhes F Nanos dhe E . Rames !
  Berisha i vetmi burre ne mes hjenash dhe Bastardi!

 7. Ne fillim komunist.
  Me pas, u shendrua ne rreze dielli.
  Dhe me von do ta shpallin shenjetor.
  A te pjerdhshin mu ne vesh, o qytetar.

 8. Po kur berisha sulmoj tani e topi per burimin si i kishte bo te ardhuart per top chanelin pse ju ripjellsat u hodhet ne sulm athere apo ishte i partise . Kushtu ben dhe putini dhe erdogani mbyllin tv kundershtare, po rama , velija, tao palla si i kan bo leket pse nuk heto ky spaku- apo sherbetori nuk heton padronin. Asgje nuk eshte spaku vete market me cmime te larta per ata qe bien ne rrjet. Ata qe gezojen sot do ta hane neser me radhe eshte kjo pune. Pushime te mbara merruni me ora tv dhe harroni # kushtetuese kjo eshte loja ramsesit, klm

  1. Ca thu merr rrot kari, ca thu. Po Tan Hoxha ka pas qene PDist i flakte mer rrk. Meksi e boni milioner. Po sala gje gje rehat vec me malokt e vet iu kendervu dhe e boni armik.

 9. Nuk po shoh këtu që Berisha ti ketë dalë në mbrojtje Ylli Ndroqit.
  Përkundrazi po thotë se është Rama me shokë që e ngritën në qiell ate, e kur media e Ndroqit filloi të publikonte ndyrësitë e kësaj qeverie, u kujtuan pas 20 vitesh se paska qenë i arrestuar në Turqi.
  Mediat e Ndroqit, ndonëse kanë mbajtur qëndrim kritik ndaj qeverisë së Ramës, nuk e kanë fshehur anësinë e tyre majtiste. Pa kujtohuni se që nga Ylli Rakipi, Ilva Tare, Dritan Hila, Artur Zheji, Beti Njuma e deri Sonila Meçe, nuk kanë rreshtur asnjëherë që të sulmojnë të djathtën shqiptare, veç kritikave për Ramën.
  Ramës filloi ti përvishet me kritika të forta edhe gazeta me tendenca të hapura komuniste Dita.
  Kurse këto ditë edhe Dita e drodhi e po i del në mbrotje Ramës, duke e ndjerë frikën se ish Partia e punës po shkon në pikiatë poshtë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu