• |
ide | kryesore

Lewis Hamilton ,një karrierë të re në muzikë

-Instant, Paparazzi, Slider


Kampioni Lewis Hamilton  në garën më të popullarizuar automobilistike është i interesuar që të hyjë në botën e muzikës – transmeton Daily Mail.

Britaniku ka punësuar  trajnerin e vokalit të Justin Bieber, Jan Smith, për të provuar një karrierë në fushën artistike.“Nuk kam dyshim se muzika e tij do të dëgjohet në masë”, ka deklaruar 62-vjeçari, i cili njihet me emrin artistik Mama Jan, duke shtuar se ka udhëtuar drejt Monakos për të punuar me pilotin e Formula 1 gjatë kohës kur ai ishte pushim nga provat automobilistike.Hamilton ka nisur të luajë në kitarë që në moshën 13 vjeçare dhe planet e tij ishin që të niste një karrierë muzikore derisa të menaxhohej nga Simon Fuller, personi që qëndron prapa suksesit të “Spice Girls”, në periudhën 2010-2014.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *