• |
ide | kryesore

Sekuestrimi i Ora News/ Lubonja, goditje selektive, nga pas fshihet Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas sekuestrimit të pronave të presidentit të “Yldon Media Grup”, Ylli Ndroqi, ka reaguar dhe analisti Fatos Lubonja, i cili gjatë një interviste për News24, ka thene se Rama po i thotë bizneseve dhe mediave të bëhen me të dhe do përfitojnë nga amnistia fiskale, në të kundërtën do të kenë SPAK-un nga pas.

“SPAK po jep sinjale selektiviteti, goditja e televizionit, nuk po hyj te jeta e Ylli Ndroqit. Por nga ana tjetër bëhen amnisti fiskale, nëse do amnisti fiskale hajde bëhu me mua, nëse do SPAK nga mbrapa dil kundër meje. Ky sapo ka filluar tani, përdorimi i drejtësisë, kapja e medias. Kemi shenja të një regjimi që po shkon gjithnjë e më afër autoritarizmit”, është shprehur Lubonja gjatë intervistës.


6 Comments

 1. Une personalisht nuk e di ça ka bere Ylli vite me pare.
  Por ajo qe shikoj tani eshte hajdudtlliku pa limit i ministrave arrogante dhe injorant, qe nuk kane bere asgje per punesimin e popullit.
  Pasurimin e ketyre politikaneve te shofi SPAK

 2. Lubonja. Mos e mer ne mbrojtje kete injorantin. Te gjith ne tr e dim se cili eshte ai mut. Un cuditem se sa shume ja zgjaten atij. Duhej te ishte brenda prej shume kohesh.

  1. Për mua ,ky nuk figuron fare në listat e hajdutëve të tiranës.I pari është ER,i dyti EV këllira e pas tyre 40 hajdutët e bandës.

  2. Lubonja NUK po merr ne mbrojtje Personin, por median ku punojnr gazetare profesioniste….
   Apo lexon me syzet e ridhjeresve??

 3. Rama mund te jete prapa gjithshkaje sepse i zi dhe makut eshte. Por ama kete trafikant qe e njeh gjithe dynjaja nuk ka pse ta marre ne mbrojtje askush. E para, me vjen keq per punonjesit e shkrete qe te mos mbeten pa rroga, dhe e dyta ne mos ndodhte si me EL Chapo, qe ti bleje te gjithe …………

 4. E para pasuri qe duhet sekuestruar eshte vila e surrelit . Rames i eshte publikuar kodi i burgut ne France . Spaku as heton Ramen as denoncuesin , si spjegohet kjo? Spaku eshte ne duart e Rames che e perdor ate politikisht . Po te ishte spaku i pavarurur hetimin e pare do te bente per 110 milin euro qe do paguajne shqipetaret per gafat e Rames . Ndroqi nuk vodhi shtetin e nuk u beri dem shqipetareve por qevertaret te cilet vjedhin shqipetaret si ne rastin e Bechetit ku do paguajne 110 milion nga parata e shqipetareve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu