• |
ide | kryesore

Sonila Meço mbron Ylli Ndroqin dhe kujton Françesko Beketin

-Instant, Lajme, Të fundit

Një nga emrat kryesorë të Oranews, Sonila Meço ka dalë në mbrojtje të pronarit duke kujtuar se janë 14 vite që Ylli Ndroqi është në tregun mediatik me televizionet e tij. Meço e quajti të qëllimshëm operacionin e SPAK, kur tha se “një vendim i mbyllur atje nuk mund të mbajë peng për të gjithë jetën një person”.

Por duke qenë se vetë Meço ka pasur një eksperiencë të ngjashme në Agon Channel, ajo nuk mund të kujtonte se sulmi ndaj një mediaje ka kosto për shtetin. “Të kujtojmë edhe raste të reja që duhen kujtuar në këto momente, që duhen kujtuar” ka përsëritur gazetarja, për të cilën e gjithë kjo situatë  ngjan me një deja vu aspak të këndshme.


E paqartë ishte Meço kur kërkoi që t’i shkohet më tej origjinës së pasurive të të gjithë pronarëve të medias, duke përmendur edhe mediat kombëtare.

17 Comments

 1. Arsyeja eshte se……. Rama ty moj vajze, te ka fiksim. Dhe nuk duron dot qe ti te kesh nje pronar. Te do per vete. Se kudo qe vete ti ai kerkon ta mbyll ate tv.
  Ik moj debile na ben si kur ke fituar cmimin pulizer. Je nje lepires e ke kthyer nga te gjitha anet. I harrove vitet e tua ne top Chanel. Ca te besojm ne telespektatoret. Kur ti e dredh sipas interesit tend, dhe na shet dengla.

 2. Bravo komentuesit!
  Dmth me Becchetin s’po merret njeri!
  Dmth Rama ka te drejte kur sulmon televizione, e komuniste kurva?

 3. Nje vend pa shoqeri civile dhe ndergjegje qytetare ska nevoje per media te pavarura dhe as per te drejta e liri themelore. Shqiperia per fat te keq eshte perfundimisht shtet i deshtuar. Planet ogurzeza jane ne loje dhe me sa duket me e keqja akoma ska ardhur.

 4. Lexoj që shkrimi mbyllet me fjalët “e paqartë ështe kur Sonila kërkon ti shkohet investigimit të pasurive të gjitha mediave”
  Mua përkundrazi kjo kërkesë e saj më duket shumë realiste.
  Çfarë xhevahiresh p.sh. do të nxirte drejtësia shqiptare, nëse do të gërricte sadopak mediat e italianit Bolino e nuk po shkoj më tej.
  Nuk më pëlqejnë aspak disa komente denigruese e harbute për Sonilën që lexoj këtu.
  Njëfarë bullizmi primitiv.
  Sonila është padyshim jo vetëm një nga gazetaret më të hijëshme shqiptare, por edhe nga më të aftat në profesionin e saj. Mund të ketë edhe ajo disa luhatje herë majtas e herë djathtas në diskutimet politike, por punën e saj si gazetare e bën me pasion .
  Nuk besoj kursesi se ajo mund të dalë për hir të interesit të saj profesional, që ti dalë në mbrojtje një “trafikanti” siç shkruan dikush këtu, pasi e kemi dëgjuar shpesh që të kritikojë me nerv e vendosmëri botën e krimit.
  Tek pronari Ndroqi ajo ka gjetur personin që i ka lënë dorë të lirë që të kritikojë lirshëm e haptazi fenomenet negative që ndodhin në Shqipëri e nuk e ka ajo të drejtën që të meret me të kaaluarën e tij se kjo është detyrë e drejtësisë.
  Nëse është e vërtetë se z.Ndroqi ka qenë një trafikant droge me një emër tjetër dhe është arrestuar nga drejtësia turke apo italiane, kjo nuk më duket e vështirë për tu verifikuar, e ai e meriton ndëshkimin, pamvarësisht nga motivet selektive politike që është akuzuar.
  Nëse do të rezultojë një lojë e kurdisur nga kjo qeveri që pak kush i beson, atij jo vetëm që do ti kthehen pronat, por Rama duhet të nxjerrrë nga xhepi i tij paratë për ta dëmshpërblyer e jo nga taksat e shqiptarëve.

 5. ti e dije qe pa filluar te ora qe ylli a xhemali qe trafikant droge po ste la egoizmi per te dale ne ekran qe te mos punoje aty. rri vuaj tani. fajin e ke vete. ta ka sedra prej shqiptareje. tarallake femer

 6. Po te mos kishte guxim per te kritikuar aferat e qeverise dhe te lali erit sdo i kish hyre gjemb ne kembe. Kjo eshte reforma ne drejtesi, selektive dhe ne dore te nje njeriu qe ka te gjitha pushtetet ne shqiperi.

 7. Xhemali nuk eshte prishur me lali Erin per parime, por per cope moj zonje. Se na e nxorret xhemalin engjell. Xhemali eshte thjesht nje furrtar qe perzjen miell. Pastaj se vesh firmato, se leviz me makina te shtrenjta, se kapardiset etj etj, kjo pak vlere ka.
  Si PD , si Sonila ne kete rast mbrojne ate qe s’mbrohet se ben muuuu.

 8. Po ku te qellojne ty keta trafikantet moj bukurane apo fati keq, je si ato kurvat kengetare qe kan mbas kriminela per suporte dhe puna jote mos u merzite do kapesh ndonje tjeter

 9. Sonila, mos u merr me socialistet satatanista, eshte vertetuar qe cdo gje e bejne me dhune, edhe pushtetin ta marrin me tritol po te duan, por ama ne fund i humbin gjygjet dhe i paguan populli.

  Banda satanisteve socialist i ben te gjitha, edhe me te pa imagjinueshmet per pushtet para dhe propagande.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu