• |
ide | kryesore

SPAK kundër Ylli Ndroqit/ Partia Demokratike e rezervuar me reagimin

-Instant, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike nuk është nxituar të mbrojë pronarin e Oranews, por as nuk e ka mbështetur operacionin e Prokurorisë se Posaçme. Në emër të forcës me të madhe në opozitë, ka reaguar Albana Vokshi, sipas të cilës PD mbështet çdo hetim ndaj cilitdo pa dallim, duke nxitur barazinë para ligjit.

“PD apelon për transparencë të plotë mbi hetimit, vihet në rrezik serioz liria e medias. Pretendimet e avokatëve për një sulm politik ndaj klientit të tyre janë shqetësuese dhe kërkojnë shqetësim. Shpejtësia e hetimit prej 7 diitësh nga nisja e tij dri në paraqitjen për sekuestrimin e disa mediave, vlen të sqarohet. Rrethimi i Oranews nga forcat speciale, presion psikologjik mbi gazetarët dhe stafin dhe PD është në mbështetje të plotë të stafit të Ora neës” thuhet në reagimin e Vokshit.


 

6 Comments

  1. ”’ Shpejtësia e hetimit prej 7 diitësh nga nisja e tij dri në …. ”’

    Nga e di kjo Vokshi qe hetimi paska zgjatur vetem dite ?

    1. PD duhet të mbrojë median Ora si një nga pak zëra të lira të mbetura. Pronari mbrohet nga avokatët, s’është çështje e sajë.

  2. yll katunarit duhet me kohe ti niste leter ofl e rames per justifikim pasurie si ish i denuar ne BE Ylli me keto precedente duhet te mbante profil te ulet po kishte qef me u hap bythesh se kujtonte se rama meta luli do e mbronin

  3. Mos shko ta mbrosh o Basha , por fol qe te demaskosh dhunen dhe agresivitetin e pushtetit qe me ndihmen e “drejtesise” po terrorizon çdo kundershtar apo çdo person qe nuk mendon si rilindja . Nese nuk flasim sot , neser eshte radha jone. Nese nuk flasim sot , ne te ardhmen e afert nuk do kete me persona qe do kundershtojne sepse ose jane eliminuar ose jane larguar . Çdo dite e meshume ju duhet te jeni me agreziv kunder ketij sekti satanik qe ka kapluar kete vend . Nese ju heshtni edhe mileti do te hesht , nese ju flisni edhe mileti do te flase por nese ju i tregoni dhembet ketij sekti mileti do ti tregoje muskujt sepse eshte gulfuar nga mllefi . Mileti pret vetem çastin , jepu besim dhe udhehiqi .

  4. Po mir mo plak po i gje se kuptoj,para disa ditesh per pak sa nuk miratuan nje ligje per te gjithe parate qe vinin nga aktivitete te paligjshme qe me qellim qe te merrte shteti nje 10 perqid te ketyre parave te pista,po qe se eshte keshtu ndroqi i ka paguar 100 fish keto qe deshte te bente rilindja ? Ndroqi un nuk di se si ika bere parate por di qe ka punesuar shume njerez dhe paguan taksa ketu e njezet vjet,per mua te tille kriminelash u shtofshin 100 fish se s’na bejne dem.por rama e ka hallin tjeter kund se po i ben opozite te forte ky ndroqi tamam si begeti,se po i bekan vape parate e palgjshme rames! Po rama ne krye te kriminelave eshte vete ?.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu