• |
ide | kryesore

Shpërthim me eksploziv në lokalin e ish-futbollistit në Elbasan

Lajme, Të fundit

Një shpërthim me eksploziv ka tronditur sërish Elbasanin. Një lokal në qendër të qytetit i është venë lëndë plasëse dhe për pasojë ka shpërthyer duke dëmtuar objektin dhe duke tronditur edhe qytetarët në lagjen Luigj Gurakuqi.


Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe eksplozivi është vendosur në pjesën e jashtme të lokalit. Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka të lënduar, ndërsa policia tha se ka vetëm dëme materiale në një njoftim zyrtar.


Lokali është marre me qira nga vëllezërit Krios dhe Mateo Toçi, ky i fundit ish-futbollist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu