• |
ide | kryesore

Ylli Ndroqi ndërpret mbledhjen e mëngjesit dhe u flet gazetarëve për Ramën, Berishën dhe Veliaj

-Instant, Lajme, Të fundit

Në të dy televizionet Ora dhe Ora Neës puna e gazetarëve sot nuk nisi si zakonisht. Ndërsa bënin mbledhjen si çdo mëngjes, në redaksi është shfaqur pronari, Ylli Ndroqi. Nga pas e ndiqte një kameraman që filmonte çdo lëvizje.


Të gjithë gazetarët, operatorët, teknikët dhe administrata ishte paraqitur në punë për të vijuar detyrën e përditshme, për të raportuar ngjarjet, problematikat dhe denoncuar skandalet. Por ndërsa një ditë më parë forcat speciale me armë në duar qëndronin jashtë, pronari Ylli Ndroqi hyri brenda ne redaksi për t’i dhënë mesazhe kurajoje.

“Me qetësi se çdo gjë do të shkojë në vendin e duhur, po nuk patëm furtuna të tilla normalisht nuk do të ekzistojmë më dhe nuk do të bënim punën që kemi marrë përsipër ta bëjmë. Për gati 13 vite une nuk di të jem bërë palë me të majtën a të djathtën. Ka pasur problem edhe në kohën e PD-së, në kohën e PS-së, në kohën kur Rama ka qenë kryebashkiak, në kohën e Bashës, por edhe me Erion Veliajt. Por më interesanti dhe njeriu që nuk përballet dot me të vërtetën është Erion Veliaj dhe ky është sulm politik” ishin fjalët e Ndroqit, në ngarkim të të cilit janë akuza të rënda si ajo për trafik ndërkombëtar droge.

Për gazetarët e dy televizioneve këto nuk kanë qenë ditë të të qeta. Në njërën anë SPAK ka konkluduar se televizionet ku ata punojnë janë ngritur me paratë e drogës, në anën tjetër politika që tenton t’i intimidojë, policia i vendos nën rrethim me armë dhe si të mos mjaftonin këto, me pasuritë e sekuestruara të pronarit, situata financiare bëhet e vështirë për t’u parashikuar.

14 Comments

  1. O i “paemer”, po vere nje emer o bur, (bur me nje “r”). Ke plot emra si : mali, shpati, kanali, muti etj.

   O i “paemer”, me trego nje njeri te paster ne ate llum qe jeton ti, me trego nje ne Partine e Rilindjes tende , jo ate Socialiste me socialistet e vjeter, me trego nje njeri te paster ne PD-ne e sotme, ne LSI-ne apo ne partiçkat e tjera qe jane vetem per te marre ndonje koske nga tavolina plot e PS (Rilindja) -PD.
   Here tjeter o bur i paemer, komento me emer, por me pare na trego se ç’ndodhi mbreme ne ate serialin turk.

 1. O ti kari uroj te mos jesh ai bythqiri elio hysko, po ka bere lek me drog i lumte palla se nuk ja kane qir gruan te tjeret dhe nuk qihet me meshkuj si djalin e sorosit si ai bythqiri qe ke iudhull ti. Ylli bjeri motren ne pidh gjith politqeneve

  1. Se kemi pas iluzione qe bohesh me drogaxhi e kriminele , kemi met ne ket fare derexheje..Pse per kar, c’fare kujto ti se Yll Ndroqi nuk ka bo e nuk ka mor pazare..? Ylli Ndroqi (Xhemal Pasmaciu) ka llogari te hapura me Prokurorine Turke dhe me ate Italiane..

 2. xhemal katunari pse bo kot protagonistin kur ke qen i denuar jasht Shko rri ne pun tende dhe ste nget njeri Lali eri te qifsha robt

 3. djali i tij Shkëlzen Berisha dhe gruaja e tij “blogere mode”, shijojnë pushimet në një vilë luksoze përballë Korfuzit, që kushton 2 mijë euro nata, dhe ndryshe nga miliona shqiptarë që nuk kanë mundësi të shkojnë në Greqi, ata kaluan të dielën mbrëmje në Korfuz, duke udhëtuar me Jahtin luksos privat në dispozicion të tyre për një natë.

  Greqia lejon nga Shqipëria vetëm milionerë me jahte luksoze pa karantinë. Dhe i vetmi që e ka përdorur këtë të drejtë është djali i Sali Berishës, një miliarder i padeklaruar.

  1. mbase ke te drejte por nuk i hane nga taksat e shqipetareve si oligarket dhe qeveritaret e rames! E xke pare mercedesin e Rames apo te qeverise, ose edhe oligarkeve rreth e rreth..Une te isha si ti do kisha turp te komentoja..

 4. Eh Ndroqi Oh Pasmuçiu Eh mor Xhemal Xhemal po Ylli a sa ja ke fute vetes po çke me Ramen ja shiko Sandrin ua mere te gjithve ne goje e se gjene gje, kurse ti besbik i Metes ti, hajt dhe ti per koprative

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu