• |
ide | kryesore

Zjarr masiv në Fushë-Krujë, flakët përfshijnë 5 hektarë me pemë e shkurre

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Më shumë se 5 hektarë zonë me pemë të ndryshme dhe shkurre është përfshirë nga flakët në fshatin Kullasë të Fushë-Krujës.


Për shkak të përhapjes së madhe të zjarrit përpos zjarrfikëses së Krujës është dashur dhe ndërhyrja e një zjarrfikëseje private e cila operon në zonën e Niklës.


Sipas raportimeve, flakët e zjarrit po i afrohen varrezave të fshatit, ndërkohë që zjarrfikësit deklarojnë se zjarri është i qëllimshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu