• |
ide | kryesore

Bejrut/ Deri tani 78 viktima dhe 4000 të plagosur nga shpërthimi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Deri tani, mediat e huaja, raportojnë se në Bejrut janë 78 persona që kanë humbur jetën nga dy shpërthime të fuqishme, që pasuan njëri-tjetrin. Ndërsa, mbi 4000 persona janë lënduar në këtë tragjedi.

Skuadrat e Shpëtimit në Bejrut vazhdojnë që të kërkojnë në rrënoja për trupa të vdekur dhe njerëz të gjallë, nga shpërthimi i depove i ndodhur mbrëmë në portin e kryeqytetit të Libanit.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu