• |
ide | kryesore

Detaje nga tragjedia në Himarë/ Si humbi jetën gruaja në det, djalit ia mori stuhia nga duart

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Detaje rrënqethëse mësohen rreth ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në Himarë. Teksa një familje doli me varkë në det, zonja e shtëpisë nuk ka mundur dot të kthehet e gjallë. Viktima është identifikuar si Mirela Rama.

Familja me 3 anëtarë (bashkëshorti, bashkëshortja dhe djali) është nisur për udhëtim për të zënë peshk në mëngjes, ndërsa stuhia e fortë ka përmbytur varkën.


Varka është përmbysur dhe ka zënë gruan poshtë. Djali i saj e ka mbajtur për pak kohë në krah, ndërsa një stuhi tjetër e fuqishme ia ka marrë të ëmën nga duart.

2 Comments

  1. Gazetare bythe. Asnje nuk thote nga jane, nese jane banore vendas apo jo, turiste, nese jane peshkatare te perditshem apo jo…..
    Copy-paste dhe mojito

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu