• |
ide | kryesore

Edhe 15 viktima nga koronavirusi në Kosovë, konfirmohen 218 raste të reja infektimi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi se 15 pacientë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit dhe janë regjistruar 218 raste të reja me COVID-19.

Numri total i viktimave ka arritur në 284. Një ditë më herët, ky numër ka qenë 269.


Ndërkohë janë shëruar edhe 156 pacientë duke e çuar në total 5,346 numrin e të shëruarve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu