• |
ide | kryesore

‘Nderon nënën duke vjedhur’/ Berisha – Ramës: Tregohu njëherë njeri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Për të nderuar nënën e tij të ndjerë, kryeministri Edi Rama postoi disa vargje në rrjetet sociale.

Por te vargjet e ndjera në nderim të Anetës, lexuesit pikasën se ishte një plagjiaturë. Kryeministri nuk e citoi burimin e vargjeve, por mësohet se ato i përkasin autorit David Harkins.


Krahasimi mes dy poemave u publikua edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

“Mirë që e nderon nënën, por jo duke vjedhur. Të paktën në zi tregohu një herë njeri! Sb” shkruan Berisha.

6 Comments

 1. Në botën e pastrimit të parave, është një skemë që njihet me nofkën “oktapodi”, ku në kokë qëndron oligarku, ndërsa tentakulat janë një seri kompanish fiktive për të humbur gjurmët. Në shkrimin e sotëm, do të pasqyrojmë pikërisht për këtë skemë dhe ku personazhi kryesor është djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

  Gazeta Shqip denoncoi pak javë më parë ekskluzivisht, sesi Shkëlzen Berisha kishte blerë me kredi një fabrikë me vlerë 1.8 milionë euro në afërsi të fshatit Gërdec, për përpunimin e frutave, kryesisht boronicat.

  Shkëlzen Berisha ka përdorur kompaninë Logal Shpk, për të blerë këtë godinë prej 1.8 milionë eurosh, me një kredi të marrë nga një bankë e nivelit të dytë. Këtë veprim financiar, Berisha nuk e ka deklaruar në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit të Pasurive (ILDKPKI).

  Pikërisht këtu nis zanafilla e skemës “oktapod”!Ky rri duke vjedhur shkurte neper bote dhe ja u shet shpellkareve e ceceneve si hashash

  1. O morr rilinds, Propaganda Ramazonit te dha profesion te ri “pre-ngjit”-es o sufllaqist. Ik hidhu me noj pus anej ku je e boji ndee ketij vendi. Idiot i pandreqshem

 2. I ka ikur kreativiteti fare. Edhe dy fjale qe mund ti shkrunte per te jemen siç mund t’ja ndjente zemra e shpirti, edhe ato i kopjon. Qija robt ca vampiri qe eshte.

 3. “beju njehere njeri” thote shpellari i vucidolit, ky hajdut me cizme (familjarisht) , kriminel,vrases dhe i pabese Te qifsha Xenii ne bythe dhe “dashnoren” e tij me qira mer kelysh serbi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu