• |
ide | kryesore

Procesi i vlerësimit të kandidatëve, Berisha mbetet jashtë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

E pyetur nëse ish-kryeministri Sali Berisha do t’i nënshtrohet vlerësimit të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, anëtarja Enriketa Papa theksoi se kryetari i partisë, presidentët dhe ish-kryetarët e partive nuk kalojnë në vlerësim.

Di që në udhëzimin e dhënë, kryetari i partisë, presidentët dhe ish-kryetari e partisë nuk kalojnë në vlerësimin tim.” – u shpreh në studion e ‘ABC News’ Enriketa Papa, anëtare e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve.


Gjatë intervistës Papa tha se për të qenë pjesë e ekipit elektoral të PD janë një sërë kriteresh me të cilat përzgjidhen, ndërsa cilësoi si kriter kryesor pastërtinë e figurës.

“Disa nga kriteret kryesore në të cilat baza e PD është mbështetur është pastërtia e figurës së kandidatit/ kandidates së ardhshme. Një respektim i kuotave gjinore. Njerëz që kanë kontribute, eksperiencë, njerëz që vijnë nga bota e shoqërisë civile apo akademike. Njerëz që vijnë nga shtresa e të përndjekurve politikë”, u shpreh Papa. ©Lapsi.al

6 Comments

 1. Jo po deshet provojeni ta vlersoni figuren e Berishes se ju dergon me ceremoni ne boten tjeter…

  1. Berisha urrehet kaq shumë nga komunistët(Enveristët),sepse ata mendojnë se ai i tradhëtoi ata.
   Ky është koncepti i sektit(mafias).
   Rilindja është derivat i enverizimit(i maskuar).Në histori ka plotë raste kur një i brëndëshëm bëhet armiku më i madh i sekteve të tilla sepse i njohin ato shumë mirë.

 2. Në botën e pastrimit të parave, është një skemë që njihet me nofkën “oktapodi”, ku në kokë qëndron oligarku, ndërsa tentakulat janë një seri kompanish fiktive për të humbur gjurmët. Në shkrimin e sotëm, do të pasqyrojmë pikërisht për këtë skemë dhe ku personazhi kryesor është djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

  Gazeta Shqip denoncoi pak javë më parë ekskluzivisht, sesi Shkëlzen Berisha kishte blerë me kredi një fabrikë me vlerë 1.8 milionë euro në afërsi të fshatit Gërdec, për përpunimin e frutave, kryesisht boronicat.

  Shkëlzen Berisha ka përdorur kompaninë Logal Shpk, për të blerë këtë godinë prej 1.8 milionë eurosh, me një kredi të marrë nga një bankë e nivelit të dytë. Këtë veprim financiar, Berisha nuk e ka deklaruar në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit të Pasurive (ILDKPKI).

  Pikërisht këtu nis zanafilla e skemës “oktapod”!Naivitet i qellimshem i lapsit per salih karaxhic berisha qe nuk do zgjidhet

 3. fytyre vrasesi dhe krimineli ka ky kerma e vicidolit ,sekretari i Partise Ky qyrravec shkaterroi gjithe Shqiperine dhe akoma e lene gjalle

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu