• |
ide | kryesore

VIDEO/ Turisti theu skulpturën e vitit 1805 për të bërë një foto në muze

-Instant, Arkiva, Syri i Lapsit

Një turist u shtri afër skulpturës “Paolina Borghese Bonaparte si Venus Victrix” që daton vitet 1805 – 1808 në një muze të Italisë.


Ideja ishte të bënte një fotografi të veçantë në muzeun Gypsotheca Antonio Canova, por në momentin që largohet, ai theu një pjesë të skulpturës, rregulloi dëmin dhe u largua me qetësi nga dhoma.

Policia tha se ishin thyer gishtat e këmbës së skulpturës. Muzeu dhe policia thanë se ai ishte një person nga Austria, pjesë e një grupi turistësh që vizituan muzeun. ©LAPSI.al


Paolina Borghese (Canova).jpg

1 Comment

  1. Kapitulli juaj tregon se e theu me qëllim kurse unë e bëra një përmirësim

    Turisti theu skulpturën e vitit 1805 pa qëllim duke bërë foto në muze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu