• |
ide | kryesore

Ceremoni martese në anijen ushtarake/ Shkarkohet zv. komandanti i Forcave Detare Artur Meçollari

-Instant, Lajme, Të fundit

Artur Meçollari, detyra zv. komandanti i Forcave Detare, është shkarkuar sot nga detyra.

Shkarkimi i tij nga detyra ka ardhur për shkak se po përgatitej zhvillimi i një ceremonie martesore të fëmijës së një ish-ushtaraku, në anijen e Rojes Bregdetare.


15 Comments

 1. Ne kete vend kemi pare çudira por si kjo vetem rilindasit dine ta servirin plot folklor dhe papergjegjshmeri. Gjasme na ndaluan vdekjet dhe dasmat, por per vete nuk kursehen, vene ne dispozicion dhe anije e baza ushtarake. Qe nuk kemi ushtri kete e dinim por te pakten tia nderojne emrin ministrise nga ajo e mbrojtjes ne ate te tallavasë.

  1. O militanti i shqupit !
   Shiko reagimin e ministrise ne radhe te pare . E SHKRAKOI NGA DETYRA.
   Sa shpejt i harrove qe ministira e mbrojtes se PDs i vuri ne disposicion nje helikopter ushtarak jozefina Toapllit se femijet e saj donin te benin nje klip kenge . Cfare ndodhi ? Asgje.
   Sa shpejt i harrove qe ministira e mbrojes se PDs i vuri ne dispozicion nje anije luftarake nje televizjoni prane saj per te bere nje reportazh per jugun e shqiperise . Cfare ndodhi ? Asgje.
   Sa shpejt harrove qe ministria e mbrojtes se PDs ju vuri ne dispozicion bazen ushtarake te shengjinit nje grupi biznesmenesh Kuvajtjane qe kishin ardhur per te bere biznes me Argiten , per te bere nje xhiro me anijen luftarake shqiptare . Cfare ndondhi ? Asgje.
   E plot raste te tjera ku per 2000 euro ne dore merrje nje helikopter luftarak bashke me pilotin ( qe merrte 500 euro per nje ore fluturim.

   Mos beni si kurva te virgjera se keto gjera kane ndodhur shume here me shume ne qeverisjen e PDs.

   REnesi ka qe tani po reagohet .
   Dua te di se kush eshte ky ISH-USHTARKU , femijet e te cilit do benin dasmen ne anije.

   1. Edhe shoku Enver, rrahmet pastë, te kepuste ne mes po t’i behej ndonje allishverish shtetit!(nga te tjeret)

   2. Qenke nxef keq o Ed palla e ke fillu me nxjerr mllef. Po nuk ke pune tjeter o te qifsha baxhellen e trete sorosione qe merresh me komentuesit ketu. Po reagon ministria thote, po per miliardat e vjedhura pse nuk reagon. Pthuu race e keqe sorosiane.

   3. Po keta vune ne dispozicion infrastrukturen ushtarake per trafik droge dhe askush nuk mbajti pergjegjesi o majmun rilindas.

   4. Ceremonia po mbahej me miratimin e një titullari në ministri, jo timen. Unë do jem pjesë e Marinës, por jo më si Komandant i Forcës Detare“, tha Meçollari për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta.
    Po tani çfare do na prrallisesh o baxhela e rilindjes!

 2. Ja keni qi robt shtetit
  Dhe mire beni se shqiptaret nuk e kane haberin se ça eshte shteti, pse duhet etj…
  Shoqeri tufe kolektive, lidera garipa, ligj xhungle, kaq !!!

 3. Al banja e rames. Shtet ore shtet e cfare shteti.

  Ore se e kishte mire njeri ketu e bejme me.mire anije dasmash si lokal dasmash
  Dj xhacka nga rama events

 4. Ne qelbistan nuk ka patur shtet por bordello dhe hajduta. Libani kerkon francen, qelbistani sudanin.
  E kam sinqerisht do te shpetojme.

 5. Po rasti kur nje peme ulliri u shkull ne Berat dhe u transportua me helikopter ushtarak tek vila e Mets ne Gjirin e Lalzit. Se po mos mbillte Meta nje peme ulliri mbi 100 vjecar , nuk do quhej tamam .. VILE.
  Dhe kjo u be me udher te Arben Imamit.

   1. O i paymer … urdherin per kete gje e dha Arben Imami o rob i zotit.
    Po ti nuk arrin dot te kuptosh qe ne komentin tim une dua tu tregoj vendin ketyre ‘ komentuesve’ qe bejne teater me komentet e tyre . Luajne rolin e te indinjuar , te cuditur , te revoltuar me nje fakt te tille dhe pastaj fillojne propaganden shqupiste .
    Harrojne se partia e tyre e DHJEU FARE ushtrine, e degjeneroi ne ate nivel sa ushtaraket u bene biznesmene , Harruan se kerkonin 2 rrogat e para si bakshish per ushtaret qe donin te shkonin ne Afganistan.
    Ti tani po me kendon kengen jo LSI eshte PS , Jo Ilir Meta eshte PS. .
    Bullshit. Shikoje ushtrine sot . Eshte bere zap.
    Eshte budallallik te krahasosh ushtrine sot me ate te Imamit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu