• |
ide | kryesore

“Janë bërë të gjitha makinacionet për të blerë lirimin e Dritan Dajtit”/ Basha kujton vrasjen e 4 policëve

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kujtuar sot 11-vjetorin e rënies në krye të detyrës së 4 policëve, që u vranë nga Dritan Dajti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha thotë se janë bere te gjitha skemat per te blere lirimin e autorit te kesaj ngjarjes.


“Gjatë këtyre 7 viteve në koordinim me narkoqeverinë janë kryer të gjitha makinacionet dhe skemat për të blerë lirimin e Dritan Dajtit, vrasësit të 4 policëve”, shkruan Basha ne Twitter, ndersa premton se drejtesia do te behet.

“Ndarja e politikës nga krimi, dhe goditja pa mëshirë e krimit të organizuar është detyrimi ynë më i madh. Drejtësia do të bëhet! Gjaku dhe sakrifica sublime e dëshmorëve të luftës me krimin nuk do të shkojë dëm”, thekson kryedemokrati.

Lulzim Basha ne Twitter: Nderim për dëshmorët e luftës kundër krimit, oficerët e antimafias Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj, dhe Sajmir Duçkollari.

11 vjet më parë, ata u vranë në krye të detyrës, por drejtësia akoma nuk është bërë.

Dëshmorët e Atdheut po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar dhe nga drejtësia e kapur. Gjatë këtyre 7 viteve në koordinim me narkoqeverinë janë kryer të gjitha makinacionet dhe skemat për të blerë lirimin e Dritan Dajtit, vrasësit të 4 policëve.

Një shoqëri ku krimi dhe qeveria bashkëjetojnë e ndajnë favore nuk mund të ketë kurrë paqe dhe zhillim.

Ndarja e politikës nga krimi, dhe goditja pa mëshirë e krimit të organizuar është detyrimi ynë më i madh. Drejtësia do të bëhet! Gjaku dhe sakrifica sublime e dëshmorëve të luftës me krimin nuk do të shkojë dëm.

4 Comments

 1. Po ti more loqe tym si ia hodhe per rrugen durres-kukes? Je me i mire se dritani? Jep llogari, dil i paster e pastaj fol.

 2. O Lulzime ! Pyet nje cike kush e pergatiti dhe trainoi si vrases profesjonist Dritan Dajtin ? Kush beri te mundur arratisjen e tij ng agjykata ? Kush e spiunonte per aksjonet e policise per ta kapur ate ?
  Urdherat e kujt zbatonte ai ?

  Pasi ti gjesh pergjigjet e ketyre pyetjeve ( megjithesi jam i bindur qe i di) , pastaj dil bej postime ne Facebook.

  1. Kabllogrami i ambasades se SHBAve : Agron Kulicaj i implikuar ne vrasjen e 4 policeve nga Dajti.

 3. Ouuu sa konge e vjeter esht kjo. E knoi Sala kur u vra Azemi etj etj…

  Ti ke pas qene minister i mbrendshem ne ate kohe. Ty duhet te te kujtohet grupi ciftelia. Vetem nje skandal te tille duhet te mjaftonte per doreheqje. Por ti vazhdo me avazin e vjeter. Ke 10 vjet qe po e kno kete konge mer spiun deshtak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu