• |
ide | kryesore

Karantinohet stafi i Drejtorisë Arsimore në Elbasan, drejtoresha del me Covid-19

-Instant, Lajme, Të fundit

ISHP konfirmoi 19 raste me koronavirus në raportimin e ditës së sotme për Elbasanin duke shënuar kështu shifrën më të lartë brenda 24 orëve që prej fillimit të pandemisë.


Ndërkohë, e infektuar është edhe drejtoresha e Drejtorisë Arsimore të Elbasanit duke bërë kështu që të mbyllet kjo drejtori.


Elbasani numëron aktualisht 64 raste aktive me koronavirus, ndërsa që prej fillimit të pandemisë në këtë rreth kanë ndërruar jetë 7 pacientë.

3 Comments

 1. Ne Shqiperi koronavirusi ka pe.suar nje mutacion te cuditshem qe perben nje rast unikal dhe nje

  objekt studimi interesant per shkencetaret virolog dhe epidemiolog. Ne vendin tone , ky virus eshte

  shume tekanjoz e mendjemadh, ky viktimen e vet nuk pranon te zgjedhe nga radhet e popullit te

  thjeshte nga ata qe mezi mbajne frymen me buke te cilet as nuk e besojne as nuk e perfillin, por

  prene e vet e zgjedh nga radhet e pushtetareve, mundesisht drejtora, kryetare bashkie bile edhe

  vet shefin e qendres mjekesore te urgjences Skender Brataj.

  Sipas disa studiuesve kje ka te beje me korrupsionin e pushtetareve pasi korona virusi perzgjedh

  te kotrruptuarit, servilet dhe megafonet e pushtetareve.

  Ajo qe shkencetaret jane ne medyshje eshte nese korona sherben vetem per te identifikuar te

  pushtetaret e korruptuar apo sherben edhe si kure per luftimin e tyre dhe largimin e tyre nga

  pushteti pasi deri tani per te te gjitha format e tjera jane bere imune si zgjedhjet apo aksionet

  opozitare.

  1. Dhe fut ndonje presje or burre …

   Po a e ke vene re edhe kete tjetren qe ne keto qytetet dytesore, gati perbejne lajm te gjithe te infektuarit, psh kjo drejtoresha, apo ai polici ne Berat, apo ai kasapi ne Permet dhe ajo infermierja ne Puke…..?

   Kurse ne Tirane, sec jane nja 50 raste dite per dite qe s’dihet nga jane e cfare bejne, pervecse kur vdesin dhe ikin ne Turqi me çarter.

 2. QE TE KARA-NTINOHET DREJTORESHA EDHE KA KUPTIM POR QE TE KARA-NTINOHET KREJ STAFI

  KJO ESHTE PER TE VENE DUART NE KOKE. C’FARE MASASH PROFILAKTIKE KANE MARRE QE MOS

  TE SHKOJE PUNA DERI NE NJE MASAE EKSTREME SE KARA-NTINIMI. KJO TREGON SE

  PROPOGANDA E PARTISE NUK KA QENE AQ EFIKASE SA C’DUKET

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu