• |
ide | kryesore

Kriza ekonomike/ Basha publikon fotot e plazheve bosh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka publikuar disa foto nga plazhet e zbrazura në vendin tonë.

Sipas Bashës, pandemia ka goditur turizmin më keq se çdo sektor tjetër, duke rrezikuar që 100 mijë persona të humbin vendin e punës, ndërsa fajëson kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë se nuk i erdhën në ndihmë operatorëve turistikë.


“100 mijë punonjës në këtë sektor dhe mbi 200 mijë të tjerë të lidhur me të, rrezikojnë punën dhe mbijetesën e tyre dhe të familjeve. Si pasojë e dritëshkurtësisë së qeverisë Rama dhe premtimeve të pambajtura për t’i ardhur në ndihmë, këtë verë turizmi shqiptar gjendet në ditën e tij më të keqe”, shprehet Basha.

plazhet bosh plazhet bosh2plazhet bosh3

5 Comments

 1. Shiko tani kur te dali Rama te nxjerri disa fotografi me plazhet plot.

  Kjo eshte strategjia ( foshnjerore) e PDs ? Keshtu do te vije ne pushtet PD ?
  Dhe me e forta eshte se keto fotografite i nxjerr kryetari i partise .
  Nuk keni nje qe merret me turizmin ne partine tuaj per keto pune ?

  Prisni se e rrezuat Ramen me keto lloj debillliqesh.

 2. Plazhe bosh ke ne te gjithe boten si pasoje e e Covid o Lulezime. Mos u merr me plazhet bosh por meshoii ndryshimeve kushtetuese qe akoma nuk e kuptoj pse po heshtt apo ke bere ndonje marreveshje tjeter me Ramen sic e ke zakon.Aty ka plot probleme te tjera per te cilat mund te flasesh por plazhert bosh nuk besoj se jane shqetesimi kryesor per njerezit.
  Nga nje mik qe te do te miren

 3. Si figure publike Luli nuk ka prezence, as autoritet. U sugjeroj qe ti japin me teper hapsire Jorida Tabakut. Ka kompetence dhe autoritet. Nese ka nje figure qe rilindja i trembet, eshte ajo. Me teper hapsire per te, edhe si nje kandidate per zv. Kryeminister, pse jo. Nuk ka pse zc.kryeministrat te jene lolo si puna lali Erjonit, te vjeter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu